Słowa to jedno, a czyny drugie. Nawet najpiękniej wypowiedziane słowa "kocham Cię" nie powinny przykryć nam rzeczywistości, która czasami bywa brutalna. Jeśli Twój partner robi którąkolwiek z tych rzeczy - uważaj!

Naciska na rzeczy, których nie chcesz robić

To jeden ze znaków, że masz do czynienia z egoistą i osoby niezdolnej do empatii. Jak w końcu można zmuszać osobę, którą się kocha do czegoś, czego nie możesz znieść? Jeśli często masz co czynienia z takim zachowaniem to znak, że partner Cię wykorzystuje i nie liczy się z Twoim zdaniem.

Odnosi się do Ciebie bez szacunku

To jeden z zachowań, które zwiastują jeszcze większe problemy. Brak szacunku w związku którejkolwiek ze stron jest barierą nie do przeskoczenia w drodze do udanej i zdrowej relacji. Pogodzenie się z wulgaryzmami i tłumaczenie, że "on taki jest" stanowi dla partnera przyzwolenie na takie zachowanie, które będzie się powtarzać. To samo dotyczy wyśmiewania i obrażania – nie można tego tolerować.

Grozi Ci fizycznie lub  emocjonalnie

Groźby są najgorszym z sygnałów świadczących o przekroczeniu wszelkich granic. Takie zachowanie nie może być akceptowane i nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Nie tłumaczy tego nawet zazdrość - odejdzie od Ciebie jeśli spotkasz się ze znajomymi? To niezbity dowód, że tak będzie nawet lepiej.

Nie dotrzymuje słowa, kłamie, ignoruje

Są to zachowania bardzo toksyczne i przede wszystkim - zwiastujące problemy. Zaufanie w związku to podstawa a mężczyzna, który dopuścił się kłamstwa  nie jest godny zaufania. Zaufanie i związek powinny być bezpieczną przystanią, a nie pełnym podejrzeń miejscem.

Krytykuje i poniża

Każdy może wyrazić swoje zdanie - oby tylko nie ranić drugiej osoby. Nieustanne wysłuchiwanie krytyki na swój temat nie jest zdrowe i żadna strona nie może się tego dopuszczać, ani na to pozwalać. Konstruktywna krytyka a ciągle i bezpodstawne dyskredytowanie to ogromna różnica.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img