Namiętny pocałunek to nie zdrada? Tak uważają mężczyźni

Granice zdrady są umowne i zależą od postrzegania niewierności przez partnerów. Co ciekawe mężczyźni postrzegają ją inaczej, niż kobiety. Badania dowodzą, iż 20% panów uważa, że namiętny pocałunek z inną kobietą, to jeszcze nie zdrada… Z kolei dla prawie połowy pań jest nią już zwykły flirt!

Mężczyźni i kobiety inaczej postrzegają niewierność

Wyniki raportu "Let's Talk About Sex", przeprowadzonego przez szkockich naukowców, na grupie pięciu tysięcy Brytyjczyków, w wieku 16-24 lat, są jednoznaczne! Mężczyźni i kobiety inaczej postrzegają zdradę, co więcej między płciami istnieją spore różnice w jej definiowaniu. To co dla jednych jest niedopuszczalne, dla innych jest całkiem normalnym zachowaniem…

Mężczyźni uważają, że namiętny pocałunek to nie zdrada!

Badania dowodzą, iż 20% panów uważa, że namiętny pocałunek z inną kobietą, to jeszcze nie zdrada… Z kolei dla prawie połowy pań jest nią już zwykły flirt! 45% kobiet uważa, że flirtowanie z druga osobą jest przekroczeniem granic i takie zachowanie w związku nie powinno mieć miejsca.

Problem tkwi w braku granic!

Barbara Bloomfield, doradczyni projektu Relate and Relationships Scotland, odnosi się do tego, skąd wynikają te różnice:

Albo zachowujemy się zgodnie z tym, czego nas nauczono, albo buntujemy się przeciwko tym zasadom. (…) Problem tkwi między innymi w tym, że ludzie nie wyznaczają swoich granic. Warto więc przygotować listę i co jakiś czas do niej wracać.

Kiedy zaczyna się zdrada? Wszystko zależy od podejścia

Bloomfield dodaje, że aż 70% ankietowanych osób nie rozmawiało z partnerem o tym, co dla nich liczy się jako "skok w bok". To duży problem, który wywołuje wiele nieporozumień w związku.

Dlatego wchodząc w nową relację, już na samym początku powinniśmy ustalić konkretne granice, których nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Wyjaśnić, czym jest dla nas niewierność, jakich zachowań nigdy byśmy nie wybaczyli, a jakie nasz partner uważa za niedopuszczalne. Tylko szczera i otwarta rozmowa o granicach i podejściu do niewierności, pomoże uniknąć gorzkiego rozczarowania w przyszłości…

Udostępnij: