11 kobiecych nawyków, których mężczyźni nie znoszą!

Czego mężczyźni nie znoszą w zachowaniu kobiet? Przedstawiamy zachowania i nawyki, które ich najbardziej irytują. Niektóre z nich mogą nawet przyczynić się do rozpadu związku…

11 kobiecych nawyków, których mężczyźni nie znoszą!

Przedstawiamy kobiece zachowania i nawyki, które najbardziej irytują mężczyzn. Wprost tego nie znoszą!

Oczekiwanie, że on czyta w myślach

To błąd popełniany przez wiele kobiet. Zamiast złościć się, że partner po raz kolejny nie spełnił naszych oczekiwań i nie zachował się tak, jak byśmy sobie tego życzyły, najlepiej powiedzieć mu o swoich życzeniach wprost. Nikt nie potrafi czytać w myślach i im szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej dla nas.

Częste wahania nastrojów

Ciągła huśtawka nastrojów bardzo irytuje mężczyzn. Niestety wiele kobiet się tym zmaga. Zdarza się, że wahania nastrojów spowodowane są działaniem hormonów i określoną fazą cyklu, ale czasem to może całkiem przejąć nad nami kontrolę. Odczuwanie skrajnych emocji może być męczące i uciążliwe nie tylko dla najbliższych osób, ale też dla nas samych.

Obrażanie się za nic

Każdy może mieć gorszy dzień, jednak staraj się nie urządzać awantur za nic. Obrażanie się, fochy i ciche dni to przejaw niedojrzałego zachowania. Pamiętaj, że nikt nie jest w stanie czytać w myślach drugiej osobie, dlatego jeśli coś leży Ci na sercu, powiedz o tym otwarcie. Tylko szczera i otwarta rozmowa pomoże wam dojść do porozumienia i pokonać problemy.

Drobne kłamstwa

Na pewno każdej z nas zdarzyło się zataić przed partnerem różne rzeczy. To ile wydajemy na ubrania, fryzjera, czy kosmetyki, o której wróciłyśmy z babskiego wieczoru, czy że poszłyśmy na kawę z przystojnym kolegą z pracy. Choć może wydawać Ci się to niewinne, lepiej tego nie rób, jeśli jesteś w związku. Żadnej relacji nie zbudujesz na kłamstwach, nawet drobnych.

Życiowa niezaradność

Niestety typ niezaradnej księżniczki, na dłuższą metę skutecznie odstrasza mężczyzn. Taka kobieta nie jest w stanie sobie z niczym sama poradzić i ciągle potrzebuje opieki. Jest niesamodzielna, niezaradna, trzeba się nią opiekować i pilnować jej na każdym kroku. Na dodatek cały czas narzeka i użala się nad sobą, robiąc z siebie ofiarę losu.

Nieumiejętność podejmowania decyzji

Jeśli nie masz własnego zdania i nie potrafisz podjąć samodzielnie żadnej decyzji, możesz być bardzo męczącą towarzyszką. Taka kobieta wciąż polega na mężczyźnie, jego zdaniu i opinii, a sama nie ma nic do powiedzenia w żadnej kwestii. Zgadza się na wszystko i bezwolnie za nim podąża. A nawet jeśli coś nie do końca jej się podoba, to i tak o tym nie powie.

Wyolbrzymianie problemów

Ciągłe narzekanie na rzeczy, które nie mają większego znaczenia i robienie tragedii z błahostek jest bardzo uciążliwe. Nieustanne wyolbrzymianie problemów i dramatyzowanie potrafi wprawić każdego mężczyznę w podły nastrój. Taka kobieta nie potrafi cieszyć się życiem i doceniać tego, co ma, zawsze skupiając się na tym, czego jej brakuje. To rujnuje humor jej i innym!

Wypominanie błędów z przeszłości

Siedzicie przytuleni na kanapie, oglądacie romantyczny film, a w pewnym momencie przypomina Ci się, co Twój facet powiedział lub zrobił… kilka lat temu. Takie irracjonalne wypominanie błędów z przeszłości i wytykanie nieprzyjemnych sytuacji, które miały miejsce dawno temu, to jedna z kobiecych specjalności. Takie zachowanie jest nie fair, a mężczyźni nigdy nie zrozumieją, po co to robimy.

Chorobliwa zazdrość

Zazdrość to uczucie, którego każdy doświadczył będąc w związku. Jednak gdy odczuwamy złość, kiedy nasz partner rozmawia z inną kobietą, nie możemy znieść, gdy kelnerka jest dla niego miła lub gdy opowiada o nowej koleżance z pracy… To znak, że to uczucie przejęło nad nami kontrolę. Mężczyźni nie znoszą chorobliwie zazdrosnych kobiet, takie zachowania prędzej czy później zrujnują każdą relację.

Nadmierna kontrola

Zdarza się, że kobieta zarzuca swojego partnera mnóstwem wiadomości i telefonów. Chce być z nim w ciągłym kontakcie, żeby na bieżąco sprawdzać co robi, z kim przebywa, jakie ma plany, a nawet co myśli. Nie daje od siebie odpocząć, sprawdza, kontroluje i trzyma mężczyznę na bardzo krótkiej smyczy. Niestety żaden facet nie wytrzyma takiego traktowania na dłuższą metę.

Wymuszanie deklaracji

Wiele kobiet w związku wymusza deklaracje ze strony partnera. Na siłę starają się przyspieszyć naturalny bieg zdarzeń. Nie zwracają uwagi na to, czego tak naprawdę chce druga osoba i czy jest gotowa na kolejny krok. Pamiętaj, nic na siłę! Zmusisz nikogo do miłości i większego zaangażowania, wbrew jego woli.

 

Udostępnij: