Jesteś w wydawać by się mogło szczęśliwym związku, ale Twoja zazdrość doprowadza partnera do szału? Ciągła kontrola, pytania i zarzuty to idealna droga do zniszczenia Waszego związku. Jak pozbyć się chorobliwej zazdrości?

Mam 24 lata. Od roku jestem w związku z idealnym mężczyzną, ale wciąż nie mogę przestać go kontrolować. Błażej pracuje jako przedstawiciel i często wyjeżdża z domu. Kilka weekendów w roku jego firma organizuje wyjazdy służbowe. Wiem, co dzieje się na takich eventach. Ciągła impreza, alkohol i inne używki, a wokół sporo atrakcyjnych kobiet. Jak mam nie martwić się, że któraś z nich nie wskoczy mu do łóżka? Dzwonię do niego nawet kilka razy dziennie, nie wspominająąć o dziesiątkach wysłanych SMS-ów. Mój partner mówi mi wprost, że mam odpuścić, bo ma tego dość. Ale ja się po prostu boje o nasz związek. Boje się, że mnie zdradzi – Milena

Podobny problem ma także 34-letnia Barbara.

Jestem rozwódką. Dlaczego rozstałam się ze swoim mężem? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Notorycznie mnie zdradzał. Dowiedziałam się o tym oczywiście przez przypadek, gdy wychodząc z mieszkania, zostawił na stole telefon. Mimo iż prosił i błagał, nie dałam mu drugiej szansy. Po 2 latach zaczęłam spotykać się z innym mężczyzną. Patryk jest naprawdę czułym i wartościowym facetem, który mnie szanuje. Mimo wszystko z tyłu głowy ciągle pamiętam, jak zostałam skrzywdzona przez byłego męża. Chociaż nie daje mi powodów do zazdrości, wciąż łapie się na tym, że sprawdzam jego telefon, a gdy nie ma go w domu, potrafię zamęczać go telefonami. Raz złapałam się nawet na tym, że wpadłam niezapowiadana do jego biura podczas służbowego spotkania, wyrzucając mu, że nie odbiera ode mnie telefonu. Sama mam siebie dość, ale nie wiem jak przestać. Boje się, że swoim zachowaniem tym razem sama zniszczę swój związek.

Chorobliwa zazdrość

Co Ci to mówi? Sama nie możesz przestać kontrolować swojego faceta i jesteś o niego chorobliwie zazdrosna?

Nutka delikatnej zazdrości zapewne nie zaszkodziła żadnemu związkowi, a może jedynie pokazać, że partnerowi zależy na drugiej połówce. Co innego, gdy zazdrość zaczyna dominować w Waszym związku. Kłótnie, płacz, morze wylanych łez. Niestety może być to destrukcyjne dla każdej relacji i doprowadzić do końca związku.

Gdy naprawdę sama nie wiesz, jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością, najczęściej wymaga to przepracowania na sesji z terapeutą. Nie wstydź się poprosić o pomoc. Musisz poskromić swoje myśli i lęk przed utratą bliskiej osoby, inaczej krzywdzisz nie tylko swojego partnera, ale także samą siebie.

Udostępnij:

Sklep