Poranne igraszki – dlaczego warto się kochać o świcie?

Poza tym, że zbliżenie sprawia partnerom radość, przybliża ich do siebie, umacnia związek, pozwala rozładować napięcie seksualne, ma takie wiele korzyści zdrowotnych. Dlaczego warto kochać się z rana?

To chyba nic dziwnego, że większość osób lubi współżyć. Mimo iż tryb dnia zwykle sprawia, że partnerzy uprawiają seks wieczorem, są osoby, które uwielbiają poranne igraszki. Zbliżenie z rana może działać pobudzająco i sprawia, iż dzień staje się przyjemniejszy, a zatem rozpoczynamy go z uśmiechem na twarzy.

Czy seks może zastąpić poranną kawę? Okazuje się, że jak najbardziej. Podczas zbliżenia w organiźmie uwalniane są różne hormony takie jak dopamina, oksytocyna, serotonina, wazopresyna czy noradrenalina. Brzmi mało zrozumiale? Najważniejsze, że każdy z nich wpływa jak najbardziej pozytywnie na nasz organizm, dlatego zdecydowanie warto współżyć, tym bardziej z rana!

Dlaczego współżycie z rana jest zdrowe?

Obniża stres

Osiągnięcie orgazmu zarówno u kobiety, jak i mężczyzny pozwala rozładować napięcie seksualne i tym samym sprawia, że pozbywamy się stresu. Rozpoczęcie dnia w wyluzowany sposób bez natłoku myśli jest przecież bardzo przyjemne.

Redukuje ból

Podczas współżycia wydziela się oksytocyna, która niweluje ból. Dodatkowo hormon ten działa antydepresyjnie i relaksująco.

Zobacz także: Tych 9 zasad powinno obowiązywać w każdym związku. Dzięki nim stworzycie trwały i szczęśliwy związek

Wzmacnia układ odpornościowy

Naukowcy zbadali, że uprawianie seksu znacząco zwiększa poziom przeciwciał - immunoglobuliny A (IgA), które pomagają zwalczać wirusy wywołujące np. przeziębienie czy grypę.

Poprawia wydajność mózgu

Podczas zbliżenia w mózgu uwalniane są hormony, które korzystnie wpływają na poprawienie koncentracji oraz na inteligencję. Współżycie sprawia, że komórki znajdujące się w naszym mózgu w części odpowiedzialnej za pamięć oraz naukę, lepiej się rozwijają.

Udostępnij: