28 listopada Dzień Pocałunku! Dlaczego warto się całować?

28 listopada w Polsce obchodzimy Dzień Pocałunku i choć czułość powinniśmy sobie okazywać na co dzień, to jest to świetna okazja do tego, aby jeszcze bardziej podkręcić ogień w relacji. Nie od dziś wiadomo, że całowanie pozytywnie wpływa na związek. Sprawdź, dlaczego warto się całować i co na ten temat mówią naukowcy.

Całowanie nie tylko pozytywnie wpływa na relacje, ale również przynosi sporo zadowolenia i bardzo często świadczy o tym, że jesteśmy do kogoś bardzo przywiązani. Pocałunkiem możemy wyrazić naprawdę wiele, bo często jest to gest, który wyraża więcej niż tysiąc słów.

ZOBACZ TAKŻE: Poznaj 12 powodów, dlaczego kobiety odchodzą od mężczyzn, których kochają

Dlaczego całujemy się w usta?

Pocałunkiem w usta zaczynają się lub kończą miłosne historie. Warto jednak poświęcić chwilę i zastanowić się, dlaczego właśnie w taki sposób wyrażamy swoje uczucia? Warto również zdawać sobie sprawę, że są takie miejsce na świecie, gdzie pocałunek uznawany jest za brutalną praktykę i nie jest mile widziany wśród niektórych kultur.

Niemniej jednak całowanie w wielu miejscach na świecie wpisało się już w kulturę człowieka, bo ludzie uwielbiają to robić. Naukowcy mówią zgodnie, iż pocałunek jest także testem, który pozwala nam zebrać informacje na temat drugiej połówki. Co więcej, człowiek potrafi instynktownie ocenić DNA zawarte w ślinie partnera. Całowanie wpływa na naszą relację i zdecydowanie ją wzmacnia, bo im więcej bliskości tym lepsze stosunki pomiędzy partnerami. Najbardziej oczywistą rzeczą jest ta, że całowanie w usta ma za zadanie nas podniecić i przygotować do zbliżenia.

Badacze są zgodni, iż najlepsze pocałunki to te, które wynikają z porywu namiętności. Pocałunek może dostarczyć nam również zastrzyku adrenaliny, kiedy jest niespodziewany i „skradziony” z zaskoczenia. Choć można wyróżnić sporo technik całowania, to zdecydowanie nie warto sobie zaprzątać tym głowy. Najlepszy pocałunek to ten, kiedy dwie osoby tego pragną. Choć podobne efekty do całowania daje nam również pocałunek w rękę i trzymanie się za ręce, to naukowcy są zgodni, że najlepiej połączyć te wszystkie czynność.

Poznaj pozytywne aspekty całowania, dzięki którym łaskawiej spojrzysz na tę czynność.

Dlaczego warto się całować?

1. Całowanie wpływa na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego

2. Podczas całowania spalamy kalorie.

3. Regularne całowanie może przedłużyć nasze życie aż o 5 lat.

4. Całowanie zbliża do siebie ludzi i zacieśnia relacje.

5. Całowanie obniża poziom stresu.

6. Całowanie wzmacnia naszą odporność, a nawet zapobiega przeziębieniom.

7. Jest również teoria, iż całowanie obniża reakcje alergiczne.

8. Całowanie obniża ciśnienie krwi.

9. Całowanie łagodzi ból fizyczny.

10. Dzięki całowaniu wzmacniamy wierność w relacji.

11. Całowanie sprawia, że dana chwila jest wyjątkowa.

12. Całowanie ujędrnia skórę.

13. Podczas całowania wydzielają się endorfiny, co poprawia nasz nastrój.

ZOBACZ TAKŻE: 8 oznak, że on oczekuje od Ciebie TYLKO seksu

Udostępnij: