Dlaczego tak rzadko się kochacie? Oto sygnały, na które trzeba zwrócić uwagę!

Na początku związku niemal nie przestawaliście się kochać, a teraz seks jest czymś rzadkim w waszej relacji? Oto kilka powodów, które mogą wam wyjaśnić, dlaczego w waszym związku zanika życie intymne. Kiedy pojawiają się sygnały alarmowe?

Nie da się ukryć, że potrzeba zaspokojenia seksualnego, to dla wielu osób jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Chęć zaspokojenia uzależniona jest od potrzeb każdego z nas. Niektórzy będą odczuwać chęć współżycia kilka razy w tygodniu, natomiast innym wystarczy kilka razy w miesiącu. Warto zdać sobie sprawę, że jest to normalne zachowanie, jednak kiedy taka rozbieżność pojawia się w związku, mogą pojawić się problemy.

Seks stanowi jeden z fundamentów związków partnerskich. Pogłębia i umacnia więzi pomiędzy dwojgiem osób. Jest również źródłem radości i wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Współżycie relaksuje, łagodzi stres, a podczas zbliżenia wydzielają się w naszym organizmie hormony szczęścia. Biorąc pod uwagę powyższe pozytywne aspekty współżycia, coraz więcej par zapomina o tym, że seks jest tak ważnym elementem każdej relacji. Coraz więcej związków odkłada życie seksualne na bok, a stały brak seksu w relacji może doprowadzić do jej rozpadu. Jakie są tego przyczyny?

ZOBACZ TAKŻE: 11 powodów, dla których warto częściej współżyć!

Przyczyny braku seksu w związku

Zmęczenie

Codzienne obowiązki sprawiają, że wieczorem marzymy tylko o tym, aby zasnąć. Co robić w takim wypadku?

Pomyśl o porannym seksie. Mężczyźni zazwyczaj budzą się pobudzeni, więc chętnie akceptują taki początek dnia.

Rutyna

Ryzyka znudzenia partnerem oraz współżyciem po wielu latach związku nie jest niczym dziwnym. Wiele par się z tym zmaga. Jak sobie z tym poradzić?

Porozmawiaj z partnerem, jak urozmaicić wasze życie seksualne. Może kupicie gadżety erotyczne, pójdziecie na warsztat tantryczny albo wypróbujecie nowe pozycje?

Stres

Praca, którą bierzesz do domu, problemy finansowe i kłopoty w domu? Nasza codzienność może nas przytłaczać i nawet nieświadomie cały czas nasze myśli krążą wokół obowiązków.

Jak każda inna czynność, tak i intymność potrzebuje świadomego przeżywania. Seks jest doskonałym odstresowywaczem, ale nie myl partnera z terapeutą. Jeśli jesteś w złym nastroju, powiedz mu o tym.

Niska samoocena

Mnóstwo kobiet ma kompleksy, które nie pozwalają się im skupić na zbliżeniu, bo ich myśli pochłonięte są tym, jak wyglądają podczas stosunku. Niektóre są nawet w stanie zrezygnować z życia intymnego.

Problem z niską samooceną może wymagać pomocy terapeuty. Możesz jednak zacząć od tego, żeby zapytać partnera, co jest dla niego najbardziej atrakcyjne w tobie, i eksponować te atuty.

Nadmiar technologii

W dzisiejszych czasach technologia zawładnęła naszym życiem. Jeżeli przed zaśnięciem przeglądacie portale społecznościowe i sprawdzacie maila, to możecie być pewni, że w waszym związku będzie coraz mniej seksu. Trzeba uważać, bo technologia może zdominować wasze życie intymne, co często prowadzi do rozstania.

Zawsze przestrzegaj zasady, że w łóżku jest miejsce tylko na dwie rzeczy: sen i seks.

Udostępnij: