Taki typ faceta nie cofnie się przed niczym! Potrafi manipulować jak nikt inny

Manipulatorzy doskonale wiedzą, co robić, aby postawić na swoim. Przy tym nierzadko wykorzystują innych bez żadnych skrupułów. Mężczyźni, którzy manipulują swoimi kobietami, robią to tak umiejętnie, że to oni w ich oczach stają się bezbronni i niewinni. Takich facetów powinno unikać się jak ognia.

  Mężczyźni manipulatorzy już na samych początku znajomości wykazują pewne cechy, na które warto zwrócić uwagę:

  Kłamią – zaczyna się od niewinnych kłamstw typu „nie mogłem zadzwonić, bo rozładował mi się telefon” czy „musimy przełożyć kolację, bo wypadło mi coś w pracy”. Z pozoru niewinne kłamstwa, jednak z czasem mężczyźni Ci wyczuwają, że mogą pozwolić sobie na jeszcze więcej i kłamią niemal w każdej kwestii.

  Obniżają poczucie Twojej wartości – robią to w taki sposób, że czasem ciężko zorientować się, kiedy to się zaczęło. Wiesz, że jesteś w czymś dobra i odnosisz w tym sukcesy, jednak on próbuje Ci uwodnić, że popełniasz błędy i możesz robić to lepiej? To wcale nie sprawia, że czujesz się zmotywowana, a zdecydowanie podcina Ci skrzydła.

  Wypominają Ci słowa i czyny – każdy z nas może powiedzieć i zrobić coś, czego się żałuje. Jeśli jednak Twój partner stale przypomina Ci o tym i utwierdza w tym, że „jesteś ta złą”, a mimo to on Cię tak kocha, wpędza Cię w poczucie winy i sprawia, że faktycznie zaczynasz tak myśleć.

  Nie liczą się z Twoim zdaniem - od początku próbuje Ci udowodnić, że w związku on jest ważniejszy. Liczy się to, czego on chce, a jego potrzeby stawiane są na pierwszym miejscu. Przy tym jednak często próbuje wmówić Ci, że też tego chciałaś i tak jest przecież lepiej.

  Robią z siebie ofiary - mężczyzna, który idealnie manipuluje kobietą, doskonale wie, jak zrobić z siebie ofiarę. Z błahego powodu wszczyna kłótnię i na koniec to on jest najbardziej poszkodowany.

  Udostępnij: