Powodem rozwodów wcale nie musi być tylko zdrada czy brak uczucia. Często dochodzi do rozstań Z powodu braku porozumienia w związku. Nie rzadko to zachowanie mężczyzn jest przyczyną, dla której żony w końcu nie wytrzymują i chcą się rozwieść. Czego wtedy żałują mężczyźni?

  Chociaż do rozstań dochodzi w związkach z wielu przyczyn, tym razem jednak omówimy sytuację, gdy to kobieta podejmuje decyzję o rozwodzie ze względu na zachowanie i brak zaangażowania ze strony swojego partnera.  

  Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, że swoim zachowaniem może doprowadzić do końca swojego związku. Zwykle kobiety wykazują się niezwykłą cierpliwością i nie raz dają kolejne szanse ukochanemu na poprawę. Jednak często zdarza się tak, że mężczyźni nie wierzą w pogróżki swoich żon i nic sobie nie robią z ich próśb. Dopiero, gdy naprawdę dochodzi do rozstania w końcu rozumieja, jaki popełnili błąd. Wtedy jednak jest już zwykle za późno. Czego żałują mężczyźni po rozwodzie?

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego partner ukrywa mnie przed światem?

  Nie słuchali żony

  Wielu mężczyzn po rozwodzie żałuje swojego podejścia do związku. Tego, że zamiast słuchać pragnień swoich żon, oni skupiali się na tym, co dla nich był najważniejsze. W małżeństwie brakowało szczerych rozmów, dzięki którym mogli sie lepiej rozumieć. 

  Nie dbali o związek

  W momencie, gdy przyszedł kryzys starali się go przeczekać, bez zbędnych starań o to, aby coś naprawić. Olewatorskie podejście doprowadziło do jeszcze gorszej jakości związku, co w rezultacie poskutkowało rozstaniem.

  Nie rozmawiali szczerze

  Wielu mężczyzn po rozwodzie żałuje, że zamiast skupić się na szczerych rozmowach z żoną o uczuciach, lękach, frustracjach, uciekało w alkohol lub spotkania towarzyskie z kumplami. A nic tak nie pomaga związkowi, jak szczera rozmowa.

  Nie dbali o siebie

  Warto podkreślić, że gdy nie zadbamy o siebie, nie jesteśmy w stanie zadba o nikogo innego. Sfrustrowany człowiek nie jest w stanie dobrze oddziaływać na związek i drugą połówkę. Wielu mężczyzn po rozstaniu żałuje, że nie dało przestrzeni do bycia sobą i bycia szczęśliwym człowiekiem.

  Udostępnij:

  Sklep