„Single baiting”- niewinne kłamstwo czy poważne oszustwo w związku?

Technicznie nie jest to zdrada, bo do niczego nie doszło i żadne granice nie zostały przekroczone. Jednak z jakiegoś powodu masz poczucie winy, gdy się tego dopuściłaś... Dowiedz się, czym jest „single baiting”!

  Czym jest „single baiting”?

  „Single baiting” na pozór wydaje się niewinnym działaniem, jednak sporo osób uważa, że nie jest to uczciwe zachowanie. To rodzaj kłamstwa, jakiego dopuszczają się osoby pozostające w stałych związkach. Czego dokładnie to dotyczy?

  Wyobraź sobie, że jesteś z przyjaciółkami na imprezie. Dosiada się do was grupa znajomych, wśród nich jest przystojniak, którego nie znasz. Dobrze się bawisz i dużo z nim rozmawiasz. Nadajecie na tych samych falach, śmiejecie się, być może nawet nieco flirtujesz, rozmowa wartko się toczy, a noc ma się ku końcowi… Jednak ani słowem nie wspominasz o tym, że… od kilku lat jesteś w związku, a w domu czeka na Ciebie partner.

  Brzmi znajomo? Tym właśnie jest „single baiting”!

  Dlaczego ludzie to robią?

  Seksuolog i terapeuta związków Ness Cooper w wywiadzie dla Metro.co.uk podkreśla, że ​​nie jest to nowe zjawisko i ludzie pozostający w stałych związkach, często to robią:

  Niektórzy mogą angażować się w tego rodzaju przynęty, ponieważ stwierdzili, że ich obecny związek nie ma już iskry.

  Tłumaczy, że ludzie borykają się z różnymi problemami w związku, w którym są. Nie czują tzw. iskry i motywacji, aby dalej rozwijać relację.

  Mogą być zdezorientowani tym, czego chcą od swojego obecnego związku. Chcą próbować czegoś innego, aby dowiedzieć się, czego naprawdę pragną.

  Z tego powodu flirtują z innymi i badają grunt. Myślą, że dzięki temu dowiedzą się, czego chcą od związku i partnera.

  „Single baiting” może poważnie zaszkodzić relacji

  Choć „single baiting” wydaje się nieszkodliwy i technicznie rzecz biorąc nie jest zdradą, tak naprawdę może zaszkodzić relacji. Partnerzy, którzy dowiedzą się o tym, że ukochane osoby tak zachowują się za ich plecami mogą poczuć się oszukani i upokorzeni.

  Ness Cooper przestrzega przed takim zachowaniem:

  Warto szukać lepszych rozwiązań, mogących "podnieść temperaturę w związku", niż "single baiting". Za pomocą "iskry" otrzymanej od nieznajomego czy nieznajomej jedynie na krótko "rozpalimy ognisko" w relacji, w którą jesteśmy zaangażowani od lat. (…) To często nie działa zbyt dobrze, a osoba stosująca „single baiting” znajdzie się w trudniejszej sytuacji niż wcześniej.

  ZOBACZ TAKŻE: Żonaty facet pachnie inaczej niż singiel? Kobiety potrafią to wyczuć!

  Udostępnij: