Dlaczego ciągnie nas do TOKSYCZNYCH partnerów?

Jesteś w związku, w którym partner nie liczy się z Tobą i Twoimi uczuciami? Swoje potrzeby stawia wyżej? Wykorzystuje Cię i Tobą manipuluje? Często zastanawiasz się, co Cię do niego przyciąga i dlaczego w ogóle z nim jesteś? Dlaczego toksyczni partnerzy tak na nas działają? Dowiedz się, z czego wynika ich mroczny urok…

  Dlaczego ciągnie nas do TOKSYCZNYCH partnerów? Wszystko zaczyna się w dzieciństwie

  Psychologowie uważają, że często wiążemy się z osobami, do których pasują okoliczności, w jakich się wychowywaliśmy i dorastaliśmy. U partnera szukamy podobieństwa do ważnych osób z dzieciństwa. Przyciągamy do siebie osoby, które noszą w sobie pozytywne i negatywne cechy naszych rodziców. Dzięki temu na początku związku czujemy się dobrze i komfortowo, jednak z czasem zauważamy że to złudzenie, a partner wcale nie jest taki jak początkowo myśleliśmy. Okazuje się, że związek wcale nie pomoże rozwiązać nam problemów z czasów, gdy byliśmy dzieckiem. Nowy partner nie wypełni pustki w naszej duszy.

  Mroczny urok toksycznego partnera

  Wszystko zaczyna się pięknie, ale z czasem zauważasz, że w Twoim związku dzieje się coś niedobrego. Okazuje się, że partner jest zapatrzony w siebie, egoistyczny, nie liczy się z Twoimi uczuciami, potrzebami i pragnieniami. W pewnym momencie dajesz od siebie wszystkie, nie otrzymując nic w zamian. Partner wykorzystuje Cię i manipuluje Tobą, by osiągnąć swój cel. Stajesz się coraz bardziej zależna i emocjonalnie uzależniona, nie potrafisz odejść…

  Nie szanujemy siebie

  Toksyczne osoby przyciągają nas, gdy źle o sobie myślimy. Jeśli nie kochamy i nie szanujemy samych siebie, często godzimy się na warunkową miłość. Wchodzimy w takie relacje, gdy brakuje nam pewności siebie, mamy niskie poczucie własnej wartości, nie akceptujemy się i uważamy, że nie zasługujemy na nic lepszego. Myślimy, że nie jesteśmy godni szczęścia i miłości.

  ZOBACZ TAKŻE: Praktykujesz MASTURDATING? Ten trend robi furorę nie tylko wśród singli!

  Złe traktowanie staje się normą

  Godzimy się na złe traktowanie i podporządkowujemy losowi. Partner to wykorzystuje i coraz bardziej nas od siebie uzależnia. Pojawia się szantaż i manipulacja. W pewnym momencie nie potrafimy już wyobrazić sobie, jak wyglądałoby życie bez niego. Czasem tylko się zastanawiamy: zmienił się, a może był taki przez cały czas?

  Udostępnij: