Rzucił Cię przez SMS-a? Zobacz, co powinnaś zrobić

Nie każdy związek kończy się happy-endem. Uczucie może się wypalić, jednak rozstanie z partnerem powinno mieć chociaż odrobinę klasy. Niestety sporo osób decyduje się zerwać z dawną miłością za pośrednictwem SMS-a czy wiadomości na komunikatorze. Co robić, gdy facet rzuci Cię w ten sposób?

Porzucenie partnerki przez zwykłą wiadomość jest pewnego rodzaju tchórzostwem. W głowie padają wówczas pytania „dlaczego nawet nie chciał się ze mną spotkać?”, „czy coś zrobiłam źle?”. Nie da się ukryć, że jest to unikanie odpowiedzialności. Każdy z nas zasługuje przecież na wyjaśnienia, nawet jeśli okażą się brutalną prawdą, która będzie boleć.

Co robić, gdy rzuci Cię przez SMS-a?

Zażądaj wyjaśnień

Jedno czy dwa zdania, że „Wasz związek nie ma przyszłości”, albo „Zasługujesz na kogoś lepszego” to żadne wyjaśnienia. Spróbuj porozmawiać z byłym, ale tylko dlatego, aby zrozumieć jego decyzję. Pozwoli Ci to oczyścić umysł i nie zadręczać się zbędnymi pytaniami. Chociaż istnieje prawdopodobieństwo, że były nie będzie chciał rozmawiać, nie będziesz mogła sobie zarzucić, że chociaż sama nie próbowałaś.

Nie dzwoń

Po ewentualnej rozmowie odetnij się całkowicie od byłego faceta. Usuń go z kontaktów, znajomych w mediach społecznościowych i wbij sobie do głowy, że nawet jeśli pamiętasz jego numer telefonu na pamięć, nie warto do niego dzwonić.

Pogódź się z sytuacją

Uwodnij sobie, że jesteś dumą kobietą. Jeśli mężczyzna rzucił Cię przez SMS-a, zwyczajnie „nie ma jaj” i jest tchórzem, dlatego lepiej Ci będzie bez niego.

Nie szukaj miłości na siłę

Po rozstaniu złamane serce potrzebuje czasu, aby się wyleczyć. Nie jest dobrym pomysłem, ale szukać nowego związku na siłę i pocieszenie. Zwykle nic dobrego z tego nie wynika. Daj sobie czas i ochłoń.

Zobacz także: Związek „na pocieszenie”? Sprawdź, czy myśli o Tobie na poważnie

 

Udostępnij: