5 zdań, które mogą zniszczyć wasz związek. Pod żadnym pozorem ich nie wypowiadaj!

Słowa mają ogromną moc i zdarza się, że ranią mocniej, niż czyny. Niektóre z nich są tak destrukcyjne, że mogą nawet zniszczyć wasz związek. Jeśli zależy ci na partnerze, pod żadnym pozorem ich nie wypowiadaj!

  5 zdań, które mogą zniszczyć wasz związek. Pod żadnym pozorem ich nie wypowiadaj!

  Te bolesne zdania zdarza nam się powiedzieć drugiej osobie w chwilach wielkiego wzburzenia. Niestety ich siła jest tak niszczycielska, że może doprowadzić do rozpadu relacji…

  Żałuję, że z Tobą jestem

  Zdarza się, że mówimy swojemu partnerowi, że żałujemy związku z nim, wspólnie spędzonych lat lub tego, że za niego wyszliśmy. Takie słowa często nie są prawdziwe i są rzucane w złości, aby zranić i dopiec drugiej osobie. Nigdy tego nie potarzaj, ponieważ ciężko o czymś takim zapomnieć.

  Jesteś beznadziejny

  Takie słowa podkopują pewność siebie i poczucie własnej wartości. Jeśli najbliższa nam osoba mówi, że jesteśmy beznadziejni, to może zaboleć. Takie słowa ranią i sprawiają, że zamykamy się w sobie i nabawiamy kompleksów.

  ZOBACZ TAKŻE: Socjopata- jak go rozpoznać i obok niego żyć?

  Zawsze i nigdy

  Słowa te szczególnie często powtarzamy w czasie kłótni. „Nigdy nie można na Ciebie liczyć”, „Nigdy się nie starasz”, „Zawsze zapominasz”, „Zawsze robisz problemy”. To zbyt duże uogólnienie, które tak naprawdę nie wnosi niczego konkretnego. Na co dzień staraj się komunikować wprost, w otwarty i szczery sposób.

  Jesteś taki sam jak…

  Porównywanie partnera do innych osób, by zaznaczyć i wyeksponować jego wady, nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, gdy porównujemy go do bliskich, np. rodziców. Oznacza to, że nie przepadasz za kimś dla niego ważnym. Z kolei jeśli porównujesz go do złej osoby, takie słowa mogą być sporą obelgą, o której ciężko zapomnieć.

  Nienawidzę Cię

  Czasem w wielkim wzburzeniu, podczas kłótni rzucamy takie słowa do swojego partnera. Mówimy to, żeby go zabolało i żeby poczuł jak bardzo nas zranił. To pełne pogardy i niechęci zdanie. Nie powinniśmy nigdy tego mówić. Postaw się w roli drugiej osoby i zastanów się jakie emocje, wywołałyby w Tobie takie słowa?

   

  Udostępnij: