Meneaterka, czyli kobieta modliszka. Po tym ją rozpoznasz

Taki typ osobowości jest niezwykle toksyczny. Kobieta modliszka jest podstępna i doskonale wie, co robić, aby utrzymać u swojego boku ofiarę, czyli mężczyznę. Jak ją rozpoznać i tym samym wiedzieć, jakich kobiet unikać?

Meneater w języku angielskim przetłumaczyć można na kilka sposobów. Men oznacza mężczyzn, natomiast drugi człon słowa to eater to np. pożeracz, co w luźnym tłumaczeniu oznacza  "pożeraczkę mężczyzn". W innej definicji tego słowa oznacza ono także kobietę dominującą, która ma co najmniej kilku partnerów seksualnych.

Kobieta modliszka potrafi owinąć mężczyzn wokół małego paluszka. Związek z nią nie należy do łatwych, a prościej to ujmując, jest toksyczny. W dzisiejszych czaszach wielu kobietom zależy na tym, aby być władczymi i pokazywać, że dominują nad facetami w związku, natomiast mężczyznom często imponuje taka postawa. Na dłuższą metę jest jednak niedoniesienia i wypala facetów od środka. Jak wystrzegać się meneaterki?

Jak rozpoczynać kobietę modliszkę?

Rządzi się

Ta kobieta zawsze musi mieć ostatnie zdanie. To, co powie, czy zadecyduje, musi się wydarzyć. Nie przyjmuje do wiadomości, że inni też mają prawo głosu. Potrzeby kobiety modliszki zawsze stawiane są na piedestale. Co ważne, kobiety te nie odzywają się pierwsze do mężczyzn/nie zapraszają na randki. One czekają, aż facet zainicjuje kontakt, a gdy już się zgodzą na spotkanie, odbywa się wyłącznie na ich warunkach.

Seks jako nagroda

Kontakt fizyczny, pocałunek czy seks nie jest u kobiety modliszki czymś na porządku dziennym. Mężczyzna w jej ocenie musi na to zasłużyć. Kobieta taka traktuje zbliżenie jako swojego rodzaju nagrodę dla partnera, dlatego mężczyzna musi wcześniej spełnić jej różne potrzeby i zachcianki.

Bawi się „w kotka i myszkę”

Meneaterka wie, jak grać z mężczyzną. Chociaż w teorii niczego mu nie obiecuje, całkowicie absorbuje jego myśli, zaprząta mu głowie i czas. Potrafi znikać na kilka dni, nie odbiera telefonów i nie odpisuje na wiadomości, nie wyjaśniając swojego zachowania. Mężczyzna wówczas traci pewność siebie i staje na rzęsach, aby odzyskać jej zainteresowanie i zdarza się, że przeprasza, chociaż wcale nie ma za co.

Nie angażuje się

Kobieta modliszka nie odczuwa potrzeby bycia w żadnym związku. Liczy się dla niej to, aby zaspokajać swoje potrzeby i pragnienia seksualne, a nie to, aby oddać partnerowi swoje serce.

Zobacz także: „Metoda szeptu” sprawi, że rozkochasz w sobie każdą osobę!

 

Udostępnij: