Karezza-sztuczka, która zbliża do siebie kochanków! Najlepszy sposób na osiągnięcie miłosnej ekstazy

Karezza jest techniką inspirowaną tantrycznym seksem. Zbliża do siebie kochanków, a co więcej zyskają na tym panie, gdyż stosując tę technikę zbliżenia, mogą liczyć na wielokrotny orgazm. Co więcej, mówi się także, że karezza jest naturalną metodą antykoncepcyjną, jednak nie do końca jest to prawdą. Warto się z nią zapoznać, gdyż dostarcza kochankom niezapomnianych doznań.

Czym jest karezza?

Karezza to rodzaj intymności seksualnej, który koncentruje się na zacieśnieniu więzi emocjonalnej między partnerami poprzez unikanie orgazmu i ejakulacji. W praktyce oznacza to, że para skupia się na doznawaniu przyjemności z bliskości fizycznej, ale bez osiągania szczytów seksualnych.

Karezza nie jest jedynie techniką seksualną, ale raczej podejściem do intymności, które ma na celu wzmocnienie i pogłębienie relacji między partnerami. W porównaniu do tradycyjnego podejścia do seksu, w którym orgazm jest często kojarzony z końcem aktu seksualnego, karezza zachęca do wolniejszego i bardziej medytatywnego podejścia do zbliżenia.

Karezza wymaga od partnerów uważnej i świadomej obecności w momencie intymności, a także uważnego słuchania swojego ciała i potrzeb swojego partnera. To podejście może pomóc parom w pogłębieniu intymności i budowaniu silniejszej i bardziej satysfakcjonującej relacji.

Warto zaznaczyć, że karezza nie jest dla każdego i nie zastępuje tradycyjnego seksu. Dla niektórych par intymność seksualna z orgazmem może być ważnym elementem ich życia i relacji. Jednak dla innych, karezza może stanowić wartościowe narzędzie do wzmocnienia więzi emocjonalnej.

ZOBACZ TAKŻE: 11 powodów, dla których warto częściej współżyć!

Jak wygląda uprawianie karezzy?

Nie ma poradnika, który jednoznacznie odpowiedziałby na to pytanie. Najważniejsze, aby od samego początku do końca zasypać swojego partnera najróżniejszymi pieszczotami. Pozycja może być dowolna, jednak trzeba pamiętać o długich i powolnych ruchach. Jest to tak zwany stosunek leniwy, podczas którego nie musimy się spieszyć. Podczas takiego stosunku trzeba patrzeć sobie w oczy i obserwować reakcje partnera.

Kochankowie muszą odpierać pokusę szybkiego zaspokojenia i zwalniać, gdy tylko mężczyzna poczuje, że orgazm jest zbyt blisko. Przedłużenie pozwoli partnerom skupić się na sobie nawzajem, a nie na sobie samych.

Co więcej, naukowcy są pewni, że stosunek w stylu karezza zapewnia nam hormonalną równowagę.

Zaletą karezzy jest to, że nie powoduje zaburzenia poziomu dopaminy i pozwala uniknąć dopaminowego głodu. Seks jest wtedy mniej wyczerpujący i dający większe spełnienie. Tęsknimy za partnerem, a nie za samym orgazmem.

Karezza jako środek antykoncepcyjny?

Niestety, ale jest to nieprawda. Karezza błędnie jest kojarzona ze stosunkiem przerywanym, ponieważ ten odbywa się bez włączenia w niego żadnych tantrycznych zasad. Trzeba zdać sobie sprawę, że zarówno stosunek przerywany, jak i uprawianie karezzy nie powstrzymują przed niechcianą ciążą.

Wiele osób mylnie uważa, że jeśli nie doszło do wytrysku w drogach rodnych kobiety, to nie może dojść do zapłodnienia. Pomijają wtedy jednak fakt, że plemniki żyją także w preejakulacie, który wytwarza się przed wytryskiem.

Karezza uczy wczuwać się w siebie nawzajem, kontrolować ciało i nauczyć się rozpoznawać reakcje partnera. Zdecydowanie, warto spróbować tej miłosnej sztuczki, a na pewno nie będziecie żałować.

Udostępnij: