To w tym wieku popęd seksualny kobiet sięga zenitu! Naukowy mają na to dowody

W jakim wieku kobiety mają największy popęd seksualny? Według naukowców największe pożądanie i zwiększone libido pojawia się u nich w określonym czasie.

Libido odnosi się do ogólnego popędu seksualnego. Można je określić jako pragnienie seksualne, a także jako skłonność do seksualnych zachowań czy fantazjowania na temat seksu. To właśnie libido wpływa na to, jak często i jak bardzo osoba odczuwa potrzebę współżycia.

Oczywiście libido może być różne u różnych osób, w zależności od ich indywidualnych potrzeb i preferencji seksualnych. Nie jest tajemnicą, że niektórzy ludzie mogą mieć bardzo wysokie libido i odczuwać silne pragnienie seksualne, natomiast inni mogą mieć libido dużo mniejsze, a może i całkowity jego brak.

Kiedy kobiety mają największy popęd seksualny, jest tematem, który wzbudza wiele sprzecznych opinii i jest ciągle badany przez naukowców na całym świecie. W tym miejscu warto podkreślić, że każda kobieta jest inna i ma swoje własne potrzeby i preferencje. Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą wpływać na jej pożądanie seksualne w różnych etapach życia.

Należy pamiętać, że na pożądanie seksualne u kobiet może mieć wpływ wiele czynników, w tym stan zdrowia, nastroju, stresu, zmian życiowych, a nawet stosowanych leków. Dlatego, aby zrozumieć, kiedy kobiety mają największy popęd seksualny, trzeba zwrócić uwagę na różnorodne czynniki i patrzeć na każdą kobietę indywidualnie.

Kiedy kobiety mają największe libido?

Na temat tego, kiedy kobiety odczuwają największy popęd seksualny, przeprowadzano już wiele badań.

Tematowi postanowiono się przyjrzeć po raz kolejny, a wyniki naukowców przedstawiono w badaniu opublikowanym w "Canadian Journal of Human Sexuality" .

Badacze przyjrzeli się temu, czy kobiety po trzydziestym roku życia faktycznie mają zwiększone pragnienia seksualne. Ich badania wykazały, że kobiety między trzydziestym a trzydziestym czwartym rokiem życia czuły większą chęć na zbliżenia, były bardziej uwodzicielskie i do tego bardziej aktywne seksualnie. Badacze doszli do wniosku, że wzrost libido w tym wieku może być spowodowany potrzebą zwiększenia wysiłków reprodukcyjnych w organizmie. Innymi słowy, kobiety w tym wieku mają większą ochotę na seks, aby zapewnić sobie większe szanse na zajście w ciążę.

Inne stanowisko przedstawili naukowcy z University of Texas at Austin. Z ich analizy wykazało, że kobiety między dwudziestym siódmym a czterdziestym piątym rokiem życia odczuwały zwiększoną ochotę na seks w związku ze zmniejszającą się płodnością. Wzrost libido przejawiał się wśród badanych kobiet w regularnych fantazjach seksualnych, częstszym myśleniu o seksie i być może, większej otwartości na angażowanie się w przygodny seks.

Zobacz także: "To próba dla związku”: Spadło jej libido na okres kilku miesięcy przez problemy z tarczycą

Udostępnij: