Kiedy w łóżku powiedzieć NIE? Te rady warto wziąć sobie do serca!

Zbliżenie to indywidualna sprawa każdego człowieka. Pamiętajmy jednak, że każdy ma prawo odmówienia stosunku, jeżeli nie ma ochoty, nie czuje się bezpiecznie, lub nie jest gotowy. W każdej sytuacji, w której są jakieś obawy lub wątpliwości możesz powiedzieć NIE, nie tłumacząc się ze swojej decyzji.

Seks na zgodę

Często pary po burzliwych kłótniach lub nawet rozstaniach “lądują” razem w łóżku. Może się wydawać, że to jest dobre rozwiązanie problemu. Pozbycie się napięcia i danie upustu emocjom związanych z konfliktem. Jednak eksperci ze świata seksuologii twierdzą inaczej.

Jest to nic innego niż chwilowe zaspokojenie instynktu. Rozładowanie napięcia i chwilowe zapomnienie o problemach, bez ich rozwiązania i przerobienia.

Po zaspokojeniu potrzeb problem wraca, a życie seksualne pogarsza się. Konflikty między parami, które nie zostały rozwiązane mają wpływ na dalszy pożycie. Partnerzy oddalają się od siebie nie mając ochoty na współżycie.

Kiedy pojawiają się wątpliwości

Odpuść sobie zbliżenie także, kiedy nie czujesz się pewnie w danym momencie lub kiedy Twój partner wzbudza w Tobie wątpliwości. Jeżeli przed stosunkiem czujesz, że nie jesteś pewien następnego kroku, nie rób tego. Bądź zgodny ze sobą.

Pamiętaj, że seks nie polega na zmuszaniu się do stosunku. Aby mieć chęć pójścia na całość, musisz się czuć komfortowo i w pełni bezpiecznie. Warto słuchać intuicji i odczytywać sygnały swojego ciała, jeżeli psychicznie nie jesteś gotowy to Twoje ciało też nie będzie.

Stres wróg numer jeden seksu

W dzisiejszych czas stres jest nieodzowną częścią naszego życia. Życie w nieustannym stresie bardzo mocno oddziałuje na nasze libido. Stres wręcz zabija naszą chęć na współżycie.

Wpływ na nasze libdo ma stan psychiczny i fizyczny oraz styl życia. Ciągłe niedosypianie, nadużywanie alkoholu i brak odpoczynku oraz przewlekły stres to największe czynniki obniżające libdo.

Aby zwiększyć libido, a w tym ochotę na stosunek trzeba zadbać o swoje samopoczucie psychiczne, jak i fizyczne. Zadbać o stan swojego zdrowia ogólnego oraz bliskość z partnerem. Wtedy apetyt na współżycie na pewno wróci.

Ból podczas stosunku

Przyczyn bólu podczas współżycia jest naprawdę wiele. Od za krótkiej gry wstępnej po różnego rodzaju choroby, fizjologię lub zaburzenia hormonalne. Logiczne jest, gdy odczuwasz ból podczas stosunku i nie masz ochoty go uprawiać, wręcz każdy stosunek może być traumą.

Nie rób tego tylko po to, aby zadowolić drugą stronę. Taki stosunek dający tylko ból i nic innego jest niebezpieczny oraz może zniechęci do współżycia na całej linii.

Nawet gdy przyczyna bólu zostanie zdiagnozowana i wyleczona, może pozostawić wielką niechęć do współżycia. Dlatego warto być szczerym z partnerem i razem rozwiązać problem.

Zbliżenie zależne od nastroju

Nastrój także wpływa na nasze libido. Musimy pamiętać, że seks to nie tylko fizyczność, ale głowa. Cały proces związany z chęcią lub niechęcią do współżycia zaczyna się w głowie. To głowa jest odpowiedzialna za nasz nastrój, który jest nieodłącznym czynnikiem prowadzącym do zbliżenie.

Przychodzą takie dni, kiedy nie jesteśmy w nastroju na łóżkowe igraszki. Szukamy wymówek lub staramy się zaproponować coś innego. Takie zachowanie jest całkiem normalne przecież nie zawsze wszyscy są w erotycznym nastroju.

Najlepszym rozwiązaniem jest szczerość z partnerem. Rozmowa o tym, jak w danym momencie się czujemy zawsze jest dobrym rozwiązaniem na wszystko. Mówienie, nieukrywanie emocji i uczuć pozwala na całkowite otworzenie się przed drugą osobą. Takie rozmowy tylko wzmacniają więź między partnerami, która ma zawsze odzwierciedlenie w łóżku.

Zbliżenie, a urodzenie dziecka

Kobiety po urodzeniu dziecka nie mają ochoty na współżycie. To jest naturalna kolej rekonwalescencji po porodzie. Zmiany hormonalne, inne postrzeganie swojego ciała. Zmiana trybu życia podporządkowane do nowego członka rodziny. Te wszystkie czynniki mają wpływ na współżycie. Ten etap warto przeczekać i uzbroić się w cierpliwość.

Seks to wspaniała część życia. Udany, może wnieść same pozytywne reakcje wpływające na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne człowieka. Życie intymne to szereg niesamowitych doznań, które mają wpływ na nasze funkcjonowanie. Jednak pamiętajmy, że zawsze trzeba trzymać zdrowy dystans i nie robić nic wbrew swojej woli lub przekonań.

ZOBACZ TAKŻE:  15 kultowych cytatów z serialu „Seks w wielkim mieście”

Udostępnij: