Tiktokerka grzmi, aby zachować wstrzemięźliwość w ciąży, bo brudzi dusze dziecka. Ksiądz zareagował

Jakiś czas temu Tiktokerka Najjjka pokusiła się o dość kontrowersyjną wypowiedź na temat współżycia małżonków podczas ciąży kobiety. Jak twierdziła, odwołując się do nauk katolickich, jest to grzechem, a wstrzemięźliwość jest istotna dla czystości duszy dziecka. Znany duchowny postanowił odnieść się do wypowiedzi dziewczyny.

TikTok to popularna platforma, która służy do udostępniania krótkich filmików wideo. Nie da się ukryć, że treści publikowane w sieci, przyciągają różnorodną społeczność użytkowników z całego świata. Dla wielu osób Tik tok stał się miejscem, gdzie mogą wyrażać swoje opinie, pasje i przekonania.

Jedną z osoba, która wykorzystuje TikToka, do szerzenia swoich opinii jest Najjjka, czyli Natalia Ruś, która na swoim profilu często porusza tematy związane z religią katolicką. Mimo że zdobywa rozgłos, nie brakuje kontrowersji związanych z jej wypowiedziami.

Seks w ciąży to grzech?

Jakiś czas temu Najjjka wywołała burzę swoimi zaskakującymi opiniami na temat seksu i moralności. Na jednym ze swoich profili internetowych ostrzegała swoich obserwatorów, że uprawianie seksu w czasie ciąży, nawet będą w małżeństwie, jest grzechem. Warto podkreślić, że w jej przekonaniu również antykoncepcja czy pole dance to grzech.

W swoich wypowiedziach odwoływała się do nauk katolickich, twierdząc, że dbanie o czystość małżeńską podczas ciąży jest istotne dla dobra duszy dziecka.

Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka, że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością – twierdziła

Jej kontrowersyjne opinie wywołały wiele dyskusji i kontrowersji w mediach społecznościowych.

Ksiądź o współżyciu podczas ciąży

Jednak na te kontrowersyjne twierdzenia odpowiedział znany na TikToku ksiądz Sebastian Picur, który zgromadził już ponad 725 tysięcy obserwujących na swoim profilu. Duchowny podkreślił, że małżonkowie sakramentalni nie popełniają grzechu, współżyjąc w czasie ciąży. Kluczowym aspektem jest tu otwartość na przyjęcie nowego życia, co jest zgodne z nauką Kościoła.

Droga Natalio, nie wiem do kogo kierujesz ten filmik. Jeśli do małżonków sakramentalnych, to zaznaczam, że współżycie w czasie ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem. Bo zaznaczam, że oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia, są otwarci na nowe życie. Domyślam się, że bez sensu jest, by w czasie ciąży stosowali antykoncepcję, bo po co, skoro są otwarci na życie - mowił ks Picur

Zobacz także: Ksiądz wyjawił, jaki jest największy atut celibatu! "Jak to jaki?"

Udostępnij: