Błędy na pierwszej randce, które możesz popełniać nawet o tym nie wiedząc

Pierwsze spotkanie z nową osobą to wyjątkowa chwila, która może zdecydować o dalszym rozwoju relacji. Mimo, że pierwsza randka jest pełna emocji i oczekiwań, łatwo jest popełnić kilka błędów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jej przebieg. Oto przewodnik, jak unikać najczęstszych wpadek, by maksymalnie zwiększyć swoje szanse na udane i obiecujące początki.

Pierwsza randka to emocjonujące doświadczenie, które może zwiastować początek czegoś wyjątkowego. Jednak to także czas, gdy łatwo o pomyłki, które mogą niekorzystnie wpłynąć na pierwsze wrażenie. Oto kilka typowych błędów, które warto znać i unikać, aby zwiększyć swoje szanse na drugie spotkanie.

Błędy na pierwszej randce

 1. Zbyt wiele o sobie
  Chociaż ważne jest, aby pokazać się z najlepszej strony, monopolizowanie rozmowy i skupianie się wyłącznie na sobie może odstraszyć Twoją randkę. Idealna rozmowa to taka, gdzie obie strony mają równo czasu na wyrażenie siebie.

 2. Nieustanne sprawdzanie telefonu
  Choć może się wydawać, że szybkie rzucenie okiem na ekran telefonu jest nieszkodliwe, może to sprawić wrażenie, że jesteś znudzony lub że masz ważniejsze sprawy. Na randce warto zostawić telefon w kieszeni.

 3. Zbytnia krytyka
  Bycie negatywnym na randce, czy to w odniesieniu do miejsca, jedzenia czy nawet rozmówcy, może stworzyć negatywną atmosferę. Staraj się być pozytywnym i otwartym.

 4. Za dużo o eks
  Mówienie o swoich poprzednich związkach może być delikatnym tematem. O ile drobne wzmianki mogą być akceptowalne, obszerne rozmowy na ten temat mogą zniechęcić Twoją randkę.

 5. Niepewność wobec intencji
  Jasne komunikowanie swoich intencji może pomóc uniknąć nieporozumień. Niezdecydowanie czy niejasność, co do tego, czego szukasz w związku, może być frustrujące dla drugiej strony.

 6. Nieprzygotowanie do randki
  Brak przygotowania, zarówno w kwestii ubioru, jak i planu na wieczór, może sprawić wrażenie braku szacunku lub zainteresowania. Warto pokazać, że randka jest dla Ciebie ważna.

 7. Zbyt szybkie przechodzenie na "ty"
  Chociaż naturalne jest chęć stworzenia bliskiej więzi, zbyt szybkie przechodzenie na bardziej poufałe formy może być nie na miejscu. Daj relacji czas na rozwój.

 8. Zbyt nachalne zachowanie
  Zachowanie odpowiednich granic jest kluczowe. Zbyt nachalne zachowanie fizyczne lub emocjonalne może być odczuwane jako przekraczanie prywatności.

 9. Brak zainteresowania drugą osobą
  Niewystarczające zadawanie pytań lub niezwracanie uwagi na to, co mówi Twoja randka, może sprawić, że poczuje się ona nieistotna. Pokaż, że jesteś zainteresowany tym, kim jest i co ma do powiedzenia.

 10. Zbyt poważne tematy
  Choć głębokie i poważne tematy mogą być interesujące, na pierwszej randce warto trzymać się lżejszych i bardziej neutralnych tematów. Utrzymywanie przyjemnej atmosfery pomoże obu stronom poczuć się swobodnie.

Unikanie tych błędów może znacznie poprawić jakość pierwszej randki i zwiększyć szanse na kolejne spotkanie. Pamiętaj, że pierwsza randka to czas na zabawę i poznawanie się nawzajem, więc zrelaksuj się i ciesz chwilą!

Zdjęcie Błędy na pierwszej randce, które możesz popełniać nawet o tym nie wiedząc #1

Zobacz także: Jak zaskoczyć swoją drugą połówkę? Wiosenne lifehacki, które podkręcą związek!

Udostępnij: