Nigdy nie rób tego przed snem! To może zniszczyć Twój związek!

Wielu ekspertów zauważa, że istnieje pewien nawyk, który może negatywnie wpływać na nasz związek, zwłaszcza jeżeli robimy go tuż przed snem. O jaki nawyk chodzi? W jaki sposób może on zaszkodzić naszemu związkowi?

Bez względu na to, na jakim etapie jest nasz związek, dbanie o niego jest kluczowe. Wspólne spędzanie czasu, rozmowy i wzajemna troska to fundamenty udanego związku. Niemniej jednak, istnieje jeden błąd, który wielu popełnia nieświadomie. Choć wydaje się niewinny, może mieć duży wpływ na jakość snu i nasze relacje.

Tego nie rób przed snem, bo zaszkodzisz związkowi

Rutyna wieczornego korzystania z mediów społecznościowych może być zgubna dla twojego życia miłosnego. Według ekspertów, jest to wręcz "wyrok śmierci" dla związku. Choć wieczorne zajęcia z telefonem mogą się wydawać niewinne, wpływają one negatywnie na relacje.

Ten nawyk nazywa się "przewijaniem równoległym". Działanie tego nawyku wyjaśnia terapeutka par i rodzin z Nowego Jorku.

Zasadniczo zmniejszasz szanse na intymność i nawiązanie kontaktu z partnerem. Chociaż potrzeba odprężenia na koniec dnia jest całkowicie zrozumiała, trudno zaprzeczyć, jakie szkody może wyrządzić związkowi - wyjaśniła Tracy Ross

Chwila spędzona wspólnie w łóżku to doskonały moment na rozmowę z partnerem i zbliżenie się do siebie.

ZOBACZ TAKŻE: Jeśli włożysz ten przedmiot do portfela w maju, wydarzy się coś niebywałego!

Zmiana nawyków

Według psychoterapeutki Aimee Hartstein z Nowego Jorku, w obecnej erze cyfrowej całkowite zrezygnowanie z przeglądania telefonu przed snem może być trudne do osiągnięcia. Współczesna technologia stała się integralną częścią życia codziennego, a smartfony pełnią funkcję nie tylko telefonów komórkowych, ale także centrum rozrywki, komunikacji i pracy.

Dzięki telefonowi ludzie rozmawiają z przyjaciółmi i bawią się - powiedziała ekspertka

Dla wielu osób przeglądanie treści online przed zaśnięciem stało się rutyną, która pomaga w relaksacji lub umożliwia spędzenie czasu na ulubionych zajęciach, takich jak czytanie wiadomości społecznościowych czy oglądanie filmów.

Zdjęcie Nigdy nie rób tego przed snem! To może zniszczyć Twój związek! #1

Jeśli nie chcesz dopuścić do tego, aby Twój związek ucierpiał od tego typu działań, możesz zaproponować partnerowi wspólne spędzenie czasu. Nawet jeśli to tylko wspólne oglądanie filmików na smartfonie, będzie to lepsze niż robić to w pojedynkę.

Nawyki mają tendencję do utrwalania się i tak właśnie będzie, gdy nie spróbujemy ich zmienić. Jeśli czytacie sobie nawzajem fragmenty wiadomości lub pokazujecie sobie memy o zwierzakach, nadal przeglądacie telefon, ale też łączycie się ze sobą. Taki jest cel – dodała psychoterapeutka

Hartstein zauważa, że dla wielu osób odcięcie się od urządzeń elektronicznych byłoby równoznaczne z oderwaniem się od otaczającego świata i relacji społecznych. Wobec tego zaleca podejście pragmatyczne, polegające na świadomym ograniczaniu czasu spędzanego na urządzeniach przed snem, zamiast całkowitej rezygnacji. Zamiast wykluczać telefony z codziennej rutyny, sugeruje bardziej umiarkowane podejście, które pozwala na kontrolowane korzystanie z technologii, zachowując równowagę między korzyściami wynikającymi z interakcji z urządzeniami a potrzebami snu i zdrowia psychicznego.

Udostępnij: