Istnieją cierpienia, których kielich trzeba ...
Istnieją cierpienia, których kielich trzeba wypić do dna.
Kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje.
O, życie moje!Bądź mi święte i olbrzymie!
Myślę, że najgorsze, co może kogoś spotkać, to przegapienie swojego życia. Niewykorzystanie szansy na zrealizowanie swoich pragnień, na odnalezienie sensu i wreszcie - na poznanie i pokochanie siebie samego. Najgorsze dla człowieka to obejrzeć się wstecz, gdy jest już za późno, spojrzeć na swoje życie i uświadomić sobie, że - z głupoty, lenistwa czy tchórzostwa - nie poszło się drogami, którymi chciało się iść.
Na każdy garnek znajdzie się pokrywka.
Małolat to taka istota, która skoczy głową w dół bo myśli, że jest nieśmiertelna
Ocalili mnie od śmierci, ale nikt nie ocalił mnie od tego, co potem.
Człowiek, którego całe życie jest zaplanowane, jest teoretycznie martwy. Jego wrażenia przestają być dla niego rzeczą realną. Zostaje obcytem samym sobie, a także innym ludziom.
Teraźniejszość, choć jest owocem przeszłości, a nosi w sobie przyszłość, jest jednak zawsze w wieczności - zawsze w wieczności, jako punkt przecięcia się czasu i ponadczasowości wiary i przy całkowitej wolności zarówno w stosunku do przeszłości jak i do przyszłości.
Zanim prawda włoży buty, kłamstwo obiegnie ziemię.
Ciąża- słowo najbardziej brzemienne w skutkach.