Czasami każdy ma wrażenie, że czas mu umyka i nic nowego nie dzieje się w jego życiu. Dnie przynoszą ciągle to samo. Robisz wiele rzeczy, aby to zmienić, ale dalej stoisz w miejscu. Co może być tego powodem? Warto zaznajomić się z tymi przypadkami.

1. Nieustanne zamartwianie się

Ciągle myślisz o tym, co może pójść nie tak. Masz swoje plany i marzenia, ale pierwsze o czym myślisz, to co może złego z tego wyniknąć. Dobrze jest brać wszystkie za i przeciw, ale lęk przed czymś innym nie powinien cię blokować.

2. Dużo pracujesz, aby uniknąć problemu

Zamiast rozwiązać problem, zanim będzie jeszcze gorzej, to unikasz go. Jeśli ciężko pracujesz, to nie sprawi to, że problem sam się rozwiąże. Kłopoty mają to do siebie, że te unikane stają się coraz większe i coraz ciężej jest się z nimi uporać. Dlatego staraj się nie unikać trudności i jak najszybciej się ich pozbądź.

3. Wiążesz się z niewłaściwą osobą

Jesteś z kimś, ale głęboko w sercu wiesz, że to nie jest to czego szukasz. Nie masz tej energii, aby się nadal starać. Jednak dalej tkwisz w tym związku z przyzwyczajenia, albo boisz się samotnego życia. Lepiej jest się zastanowić, czy faktycznie chcesz żyć w takim związku.

4. Od razu uważasz, że jesteś doskonały

Dobrze jest znać swoją wartość, ale nie może to powodować, że nie dopuszczasz do siebie sugestii innych. Brak otwartości na zdanie kogoś innego powoduje, że tracisz dużo czasu. Czasami jest lepiej podyskutować i wziąć pod uwagę ocenę innych.

5. Nie skupiasz się na rozwiązaniach

Zamiast zacząć szukać jakiegoś wyjścia z sytuacji, to bardziej poświęcasz się temu co czujesz. Okazywanie emocji i mówienie o nich jest istotne, ale nie można na tym zaprzestać. W takim przypadku zastanów się co sprawiło, że tak teraz się czujesz i znajdź sposób, aby więcej nie doszło do takiej sytuacji.

6. Chcesz zaimponować innym

Pragniesz przypodobać się rodzinie, znajomym, ludziom z pracy lub nieznanym w internecie. Doprowadza to do tego, że tak naprawdę nie jesteś sobą. Zmuszasz się do rzeczy, które nie są w twoim stylu. Takie zachowanie nie jest dobre na dłuższą metę i prędzej czy później będziesz tego żałować. Najlepiej od samego początku być sobą i pozwolić innym docenić ciebie za to kim jesteś.

+

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img