Człowiek uczy się przez całe życie i wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Faktem też jest, że nie zawsze chcemy słuchać innych, kiedy starają się nas przed czymś ostrzec. Wtedy natomiast żałujemy, że nie zrozumieliśmy tego wcześniej. Niektóre życiowe lekcje należy jednak jak najszybciej przyswoić, aby następnie nie żyć w żalu.

Inni cię potrzebują

Obecność każdego człowieka jest bardzo ważna. Twoi bliscy również potrzebują mieć cię w swoim otoczeniu. Pragną twojego uśmiechu, ciepła, głosu, zapachu i zwykłej obecności. Pamiętaj zatem, aby szanować i pielęgnować te uczucia. Nie bądź obojętny i pokaż, że cieszysz się z lojalności i zaufania, które ci ofiarowano. Ciesz się, że masz przy sobie ludzi, którzy chcą mieć cię przy sobie.

Szczęście nie pojawia się znikąd

Niestety, ale na szczęście trzeba pracować bez przerwy. Nieustanie należy dbać o to, aby mieć kontrolę nad swoim życiem i zachować wolność. Bez względu na to, czym jest dla ciebie szczęście, to dla każdego najważniejsze jest, aby móc być wolnym i samodzielnym. To od tego stanu wszystko się zaczyna. Jeśli zostanie nam to odebrane, to nic innego tego nie zastąpi.

Twoja rzeczywistość to kwestia tego, jak na nią patrzysz

To my wybieramy aurę, która nas otacza. To od nas zależy, na co będziemy poświęcać większą uwagę i co będziemy do siebie przyswajać. Na nas leży odpowiedzialność za to, jak interpretujemy świat. Nasza rzeczywistość opiera się właśnie na naszym nastawieniu.

Idź za swoim sercem

Wielu z nas podejmuje się czegoś, czego tak naprawdę nie chce. Ze względu na otoczenie, w którym się znajdujemy, wybieramy zupełnie inne ścieżki życia. Boimy się tego, co powiedzą inni, ale w rzeczywistości to nikt inny za nas naszego życia nie przeżyje. A zatem idź za swoim sercem i rób to, co kochasz i sprawia ci radość. Nie bój się walczyć o swoje szczęście.

Nic nie trwa wiecznie

A więc nie czekaj do jutra z rzeczami do zrobienia. Nie zwlekaj z wypowiedzeniem uczuć. Kochaj i szanuj. Ciesz się i żyj, bo wszystko kiedyś się kończy. Żyje w nas przekonanie, że mamy czas, ale ono tak naprawdę nieustannie płynie i kiedyś się skończy, a więc korzystaj z niego.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img