Wydaje się, że świadome życie pojawia się wraz z wiekiem. Kiedy dojrzewamy, spotykamy wiele rozczarowań i problemów, które zmieniają nasz pogląd na świat. Na podstawie naszych doświadczeń podejmujemy też decyzje, które wbrew pozorom nie są tak świadome, jak nam się wydaje. Czym jest prawdziwe życie w świadomości i jak możemy to osiągnąć?

Brak emocjonalnej walki

Wojny, które prowadzimy między sercem a rozumem, potrafią nas bardzo rozkojarzyć. Wewnętrzne konflikty odbierają nam możliwość trzeźwego patrzenia na świat. Najczęściej konflikty te dotyczą przeszłości, a konkretnie momentów, podczas których cierpieliśmy. Przez to też bardziej skupiamy się na tym, co było, zamiast iść do przodu jako osoba dzielniejsza i mądrzejsza.

Przeszłość nas nauczyła wielu rzeczy, a więc to dzięki nim powinniśmy wprowadzić zgodę w samym sobie. Akceptacja i zrozumienie tego, co było, sprawia, że stajemy się silniejszymi i odważniejszymi ludźmi.

Zgoda z własnymi priorytetami

Dużo osób stara się zaspokoić potrzeby innych, nie zwracając uwagi na swoje własne. Biegamy, pędzimy i stajemy na rzęsach, aby nasi bliscy byli szczęśliwi i zadowoleni. Zapominamy jednak, że my również posiadamy swoje potrzeby, przekonania, wierzenia i cele.

Kiedy całkowicie wciągamy się w wir zadowalania innych, to tracimy swoje własne wewnętrzne szczęście. Odpuszczamy swoje cele, nasze potrzeby idą na dalszy plan, nasze przekonania i wartości tracą na znaczeniu. Pamiętaj jednak, że nie jesteś w stanie pomóc innym, jeśli sam potrzebujesz tej pomocy. Nie uszczęśliwisz bliskich, jeśli odczuwasz smutek. Twoja aura ma również wpływ na otoczenie, a więc zadbaj o swoje priorytety.

Podążanie swoimi decyzjami

Nie chcemy zawieść bliskich oraz nie chcemy pozostawić ich za sobą. Rezygnujemy z wielu rzeczy, aby tylko zostać z nimi. Porzucamy własne plany i marzenia oraz podejmujemy decyzje, które w żaden sposób nam nie będą służyć – wszystko dla bliskich.

Bliscy są potrzebni i zawsze dobrze jest mieć przy sobie kogoś, na kim można polegać. Problem leży w nas, bo to my podążamy ich wyborami. To my układamy swoje życie pod kogoś innego. Przyszedł jednak czas, aby zacząć podejmować własne decyzje na bazie tego, co naprawdę oczekujemy od życia.

Szanuj swoje umiejętności i możliwości

Człowiek zawsze będzie napotykał na swojej drodze przeszkody i problemy. Brak wiary w siebie sprawia jednak, że poddajemy im się. Doświadczenia natomiast wiele nas nauczyły. Dzięki nim mamy wiedzę oraz umiejętności. Nasze osobiste możliwości również towarzyszą nam na każdym kroku.

Musimy się jednak nauczyć je szanować i wykorzystywać w odpowiednich momentach. Wiara w siebie jest bardzo ważną rzeczą – bez względu na to, w jakim momencie życia się znajdujemy. Jej brak sprawia, że pozwalamy ludziom mieć na nas większy wpływ. Jedni będą chcieli pomóc, a inni wykorzystać sytuację. Pamiętaj jednak, że jesteś w stanie zmierzyć się ze wszystkim w swoim życiu, jeśli tylko zaczniesz wierzyć.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img