Na czym polega energia życiowa? Jest to siła, która zachęca nas do działania. Pozwala na osiąganie celów i sukcesów. Motywuje do pracy i otwiera nowe ścieżki życiowe. Kontrola i gospodarowanie tą energią nie jest jednak łatwym zadaniem. Przede wszystkim należy wiedzieć, co najbardziej dodaje nam tej życiowej siły. Dowiedz się zatem co robić, aby utrzymać energię na odpowiednim poziomie.

Bądź słowny

Jeśli decydujesz się na złożenie obietnicy, to staraj się jej dotrzymać. Nie ma znaczenia, czy jest to w stosunku do kogoś, czy do samego siebie. Dzięki temu budujesz zaufanie w relacjach z innymi oraz samym sobą. Stajesz się osobą dojrzałą, pewniejszą siebie i lepszą. Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie czegoś wykonać, to pozostań asertywny i nie składaj obietnic, których następnie nie będziesz spełniać.

Porządkuj życie

Tyczy się to wszystkiego, co nas otacza. Niepotrzebne przedmioty i toksyczni ludzie okradają nas z energii. Nie bój się zatem zrobić sezonowe porządki w swoim życiu. Odcięcie się od tego, co cię niszczy, z pewnością wyjdzie ci na dobre.

Nie na wszystko masz wpływ

Ludzie mają w zwyczaju buntować się przeciwko sytuacjom, na które nie mieli wpływu. Nie potrafią zaakceptować otaczającej ich rzeczywistości. Czasami jednak musimy pogodzić się z faktem, że jest tak, a nie inaczej. Szukanie możliwości na wyjście z niepożądanej sytuacji jest dobrym krokiem, ale umiejętność odnajdywania się w nowej rzeczywistości jest również potrzebna.

Nie uciekaj od długów

Niektórzy potrzebują pomocy, co z kolei kończy się pewnym długiem. Nie jest to jednak powód do wstydu. Pamiętaj natomiast, że ważne jest, aby spłacać rachunki w terminie. Pozwoli ci to na płynne spłacenie długu. Jeśli jednak nie jesteś w stanie lub pojawia się kolejny problem na drodze, to nie uciekaj od rozmowy. Przyznanie się do sytuacji pozwoli na wspólne znalezienie rozwiązania.

Nie uciekaj od trudnych sytuacji

Uciekanie i udawanie, że nie mamy problemu, sprawia, że narasta on jeszcze bardziej. Przez to też stajemy się zestresowani i nerwowi, co źle wpływa na nasze zdrowie oraz energię życiową. Stawianie czoła przeszkodom sprawia jednak, że szybciej pozbędziemy się problemu i łatwiej będzie nam wrócić do normalnego stanu.

Zadbaj o odpoczynek

Przemęczenie fizyczne i psychiczne uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie. Zmęczenie wysysa z nas jakąkolwiek siłę, a więc zadbaj o to, żeby systematycznie odpoczywać. Aby być produktywnym i wydajnym, to musimy mieć do tego energię. Pozwól sobie zatem na chwilę lenistwa.

Naucz się wybaczać

Trzymanie w sobie żalu i złości jedynie okrada nas z życiowej energii. Naucz się wybaczać. Jeśli jest to coś bardzo poważnego, to wcale nie musisz nadal dzielić z daną osobą życia. Ważne jest jednak, aby ruszyć naprzód ze spokojem w sercu.

Nie zmuszaj się

Zdarza się, że ktoś prosi nas o pomoc w rzeczy, której nie lubimy. Jeśli nie sprawia ci to przyjemności, to zwyczajnie zaproponuj kogoś innego do pomocy, kto z radością podejmie się zadania. Zmuszanie się do działań, które w żaden sposób nie wprowadzają radości do naszego życia, okrada nas z energii.

Nie poddawaj się toksyczności

Z toksycznym nastawieniem można spotkać się wszędzie. Jeśli jest to tylko możliwe, najlepiej jest unikać toksycznych ludzi, miejsc lub sytuacji. Nie zawsze jest to jednak takie łatwe. Jeśli zatem jesteś zmuszony stawać twarzą w twarz z toksycznością, naucz się pozostania obojętnym. Stan ten pozwala na zaoszczędzenie energii, a dodatkowo nie będziemy karmić toksyczności swoimi emocjami.

Pokochaj swoje zdrowie

Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta bardzo wspomaga nasze zdrowie. Obecnie mamy jednak dostęp do dużej ilości śmieciowego jedzenia, a więc pokusa jest duża. Dodatkowo dużo ludzi decyduje się na siedzący tryb życia. Pamiętaj jednak, że zdrowie jest bardzo ważnym elementem energii życiowej. Zadbaj zatem o to, aby systematycznie wybierać się przynajmniej na spacer oraz odstaw niezdrowe jedzenie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img