Dużo mówi się o miłości do drugiego człowieka, o miłości do samego siebie, ale miłość do swojego życia jest tak samo ważna, a ciężka do osiągnięcia. Jeśli nauczymy się kochać swoje życie, to będzie nam łatwiej przejść przez różnego rodzaju życiowe trudności. Co więcej, będziemy w stanie w całości poczuć, jak piękne jest życie. Jak jednak nauczyć się tej miłości?

Ja na pierwszym miejscu

Ludzie bardzo często spychają swoje potrzeby na drugi plan i zajmują się sprawami innych. Pytanie tylko, kto zajmie się twoimi potrzebami, kiedy ty poświęcasz czas innym? Nie zaniedbuj siebie dla innych. Postaw granicę i nie bój się powiedzieć, że jesteś u siebie na pierwszym miejscu, bo masz do tego prawo.

Szacunek do siebie

Nikt nie da nam szacunku, jeśli sami siebie nie szanujemy. Szacunek do siebie oznacza wyznaczanie pewnych granic, które będą testowane przez innych, ale to od ciebie zależy czy pozwolisz na ich przekroczenie. Jeśli nie, to dla innych będzie to sygnał, że muszą się dostosować.

Nie bój się przyjmować miłości

Człowiek jest stworzony do tego, że by kochać i być kochanym. Jeśli ktoś zatem oferuje ci miłość, troskę i wsparcie, to przyjmij ją. Każdy dzień staje się znacznie lepszy, kiedy wiesz, że jest ktoś, kto cię kocha i się o ciebie troszczy.

Miej zdrowe oczekiwania

Warto mieć pewne oczekiwania wobec ludzi i życia. Oczywiście nie mogą być one wygórowane, bo nikt temu nie sprosta, ale oczekiwania są potrzebne. Dzięki temu ustanawiasz swoje otoczenie. Prowadzisz selekcję i otaczasz się tymi, którzy spełniają twoje potrzeby.

Idź za intuicją

Intuicja jest twoim wewnętrznym głosem, który najlepiej wie, co potrzebujesz na ten moment. Jeśli czujesz, że coś dzieje się nie tak, to znaczy, że czas otworzyć oczy. Jeśli czujesz, że gdzieś ciągnie twoje serce, to podążaj za nim. Nie uciszaj swojej intuicji, która chce dla ciebie jak najlepiej.

Włącz wdzięczność

Każdy dzień powinien być dla nas kolejną szansą, za którą powinniśmy być wdzięczni. Każda pomoc, która była nam bezinteresownie dana. Każda rada, dzięki której zażegnaliśmy problem. Powinniśmy być wdzięczni za wszystko, co nas otacza. Doceń zatem to, że masz obok siebie bliskich, którzy cię wspierają i okaż im swoją wdzięczność.

Nie wstydź się sukcesu

Nie po to ludzie dążą do czegoś, aby następnie schować swój sukces do szuflady i nigdy więcej o nim nie wspominać. Jeśli osiągasz sukces i nowe osiągnięcia, to nie wstydź się tego. Śmiało wykorzystuj kolejną szansę, aby jeszcze bardziej się rozwijać.

Pokochaj swoje ciało

Miłość do swojego ciała jest tak samo ważna, jak miłość do swojego wewnętrznego „ja”. Pamiętaj, że każdy wygląda zupełnie inaczej. Żadne z ciał nie wygląda tak samo. To nie jest problem porównać się do gwiazd w telewizji, czy modelek na okładce gazety. Sztuką jest jednak dostrzeżenie piękna w sobie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img