Często odczuwasz brak energii i pustkę? Masz wrażenie, że całe życie uszło z ciebie i nie masz na nic siły? Warto czasami się zatrzymać i przeanalizować co jest tego źródłem. Według Dalai Lamy istnieje 10 przyczyn, przez które brak energii zaczyna nam dokuczać.

1. Brak odpoczynku

Człowiek nie jest maszyną, a więc jego organizm zużywa energię i potrzebuje czasu na jej regenerację. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zrobić sobie przerwę, to nie zmuszaj się do dalszej pracy, bo wtedy rezultat będzie marny. Pamiętaj, że to na ile procent wykonujesz pewne czynności ma duże powiązanie z tym, jak dużo masz energii i zapału.

2. Ciągły żal

Każdy popełnia błędy i żywienie urazy jest tak samo naturalne, jak i przebaczanie. Życie w zgodzie z najbliższymi i z samym sobą dodaje mnóstwo energii, a dzięki przebaczeniu zrzucasz z siebie ciężar.

3. Ignorowanie instynktu

Ludzie często obarczają się zadaniami, których tak naprawdę nie lubią wykonywać. Można sobie pomóc dzieląc się obowiązkami z kimś innym, kto lubi wykonywać te czynności. W ten sposób zaczniecie robić to, co sprawia wam przyjemność.

4. Brak akceptacji

Każdy z reguły stara się walczyć z przeszkodami, ale na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu. Najlepszym sposobem jest wtedy zaakceptowanie sytuacji i zacząć jakoś z nią funkcjonować.

5. Niespełnione słowo

Jeśli zdarza ci się nie dotrzymywać słowa, to nie lepiej nauczyć się odmawiać? Późniejsze proszenie o przebaczenie i wyrzuty sumienia zabierają ci energię, którą można wykorzystać w inny, lepszy sposób. Nie dotrzymanie słowa sprawia, że ty i osoba, której to słowo zostało dane, jesteście rozczarowani.

6. Trudne sytuacje

Podejmuj działania i pozbądź się problemu, który odbiera ci energię. Ignorowanie sytuacji, której nie tolerujemy i brak jakiejkolwiek reakcji sprawia, że zaczynamy czuć się coraz bardziej pozbawieni siły.

7. Długi

Świadomość, że jest się komuś coś winien lub próby wyegzekwowania od kogoś długu jest dla człowieka stresujące. Brak długu wprowadza w życie spokój. Nie trzeba nikogo unikać ani się wstydzić.

8. Niedbanie o zdrowie

Co komu po karierze, pieniądzach i różnych materialnych rzeczach, jeśli nie ma tego, co powinno być najważniejsze? Zdrowie utrzymuje nas przy życiu, a jego brak pozbawia nas ogromnej ilości energii. Jeśli nie jesteś zdrowy, to też nie będziesz mógł wiele zrobić.

9. Narzekanie

Odetnij się od osób, które ciągle mówią o strachu, osądach, problemach i trudnościach. Naturalne jest, że ktoś potrzebuje się wygadać na temat swoich kłopotów, ale ludzie, którzy robią to ciągle, to pochłaniają całą energię.

10. Chaos

Jeśli żyje się otoczonym bałaganem i chaosem, to jednocześnie pozbawiamy się siły na dalsze działanie. Należy pozbyć się rzeczy, które do niczego już się nie przydadzą, a tylko kradną naszą energię.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img