Jak budować przyszłość na podstawie własnych myśli?

W życiu zbyt często skupiamy się na tym, co negatywne i toksyczne. Nasze myśli wędrują dookoła tego, co może pójść źle i jakie przeszkody będą stały nam na drodze. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nasze myśli wpływają na to, co dzieje się w naszym życiu. Ważne jest zatem kontrolowanie ich w taki sposób, aby nam służyły. Jak zatem budować przyszłość posługując się własnymi myślami?

Siła podświadomości

Jest to bardzo ważny element naszego życia, od którego wszystko się zaczyna. To podświadomość przechowuje wszystkie nasze wspomnienia, myśli, emocje i pomysły. Kreuje naszą osobowość i buduje to, kim jesteśmy dla siebie oraz innych. To stamtąd pochodzi wszystko, co świadomie odczuwamy i myślimy. Zazwyczaj nie skupiamy się na tym elemencie, a więc zapominamy też, że również mamy na niego wpływ.

 

Umysł krytyka

Nasz umysł na czele z podświadomością stanowi naszego wewnętrznego krytyka, którego niestety bardzo często słuchamy. To on skupia się na negatywnych rzeczach przy każdej rozważanej przez nas decyzji. Przez niego zniechęcamy się i poddajemy się, zanim jeszcze spróbowaliśmy, co sprawia, że odmawiamy sobie coś, co może dać nam szczęście.

 

Świadomość

Ten element naszego umysłu jest pośrednikiem pomiędzy nami a naszą podświadomością. Nasza podświadomość wysyła wszystkie potrzebne nam informacje oraz reakcje, które otrzymujemy poprzez świadomość. Dzięki niej potrafimy zbierać i analizować informacje, a następnie podejmować racjonalne decyzje.

 

Jak kontrolować myśli?

Na nasze myśli składa się kilka elementów, na które możemy mieć wpływ poprzez wybór. Nasza świadomość umożliwia nam racjonalne myślenie i analizowanie powstających wydarzeń. Dzięki temu mamy też szansę na wybór naszej reakcji oraz emocjonalnego podejścia, pomimo tego, co dyktuje nam podświadomość i umysł krytyka.

 

Aby upewnić się, że nasza podświadomość nie będzie stała nam na przeszkodzie za każdym razem, należy nauczyć się wiary w to, że postępujemy prawidłowo. Musimy uwierzyć, że nasz świadomy wybór jest tym, który właśnie potrzebujemy. Przez to nasza podświadomość również zacznie z nami współpracować.

 

Kiedy masz wrażenie, że jest ci ciężko i znajdujesz się w trudnym punkcie, to nie śpiesz się z wyborem i daj sobie czas. Przede wszystkim poświęć największą uwagę sytuacjom, na które masz wpływ. Tylko dzięki temu możesz coś zmienić dla siebie. Wyczerpując energię na coś, na co nie masz żadnego wpływu, tracisz szansę, aby zmienić rzeczy, nad którymi możesz mieć kontrolę.

Udostępnij: