6 dowodów na to, że wiek to tylko liczba

Przyjęło się mówić, że pewne rzeczy nie przystojną osobom w danym wieku. Ponadto słyszy się twierdzenia, iż w danym okresie życia ludzie przestają czynić określone rzeczy. Czy jest to jednak prawda? A może wiek to tylko liczba?

Wygląd 

Jednym z dowodów, że wiek to tylko liczba, jest wygląd. Każdy z nas posiada inne uwarunkowania genetyczne; jeden zestrzeje się wolniej a drugi szybciej, niezależnie czy będzie miał lat 50 czy 40. W końcu znane są przypadki osób, które pomimo swojego zaaansowanego wieku, wciąż wyglądają młodo.

Aktywność

Aktywność nie jest zarezerwowana tylko dla osób młodych, gdyż mogą ją wykonywać także ludzie starsi, niezależnie od wieku. Paradoksalnie właśnie wszelkiego rodzaju sporty lub dyscypliny, jakie wymagają ruchu, ukazują idealnie stwierdzenie, iż wiek jest tylko liczbą - ciało nie starzeje się tak mocno, jak wyrywane sa kartki z kalendarza. 

Dojrzałość 

Być może jest to godne politowania, ale niedojrzałym da się być i w wieku 70 lat. Przesądy o mądrości czy doświadczeniu nie mają tutaj nic do rzeczy. 

Przechodząc ulicami miast bądź siedząc w swoim zaciszu domowym, damy radę zaobserwować takie przypadki, że osoba 18-letnia będzie bardziej dojrzała i doświadczona, aniżeli człowiek, który przeżył już 50 lat. Wszystko zależy od kontekstu a nie od liczby. 

Relacje 

Relacje także nie są odzwierciedleniem wieku, gdyż nawet 50-letni człowiek nie będzie w stanie, utrzymać na długo przy sobie drugiej osoby. Ilość wiosen nie stanie się weryfikacją naszych zdolności społecznych, gdyż nabywa się je nauką - liczby nie mają tutaj nic do rzeczy. 

Praca 

Siły do pracy są raczej prostym tematem. Wykonywac zawód można w każdym wieku i status, np. 60-latka czy 20-latka nie ma tutaj nic do rzeczy. Chęci są oznaką charakteru a nie liczb. 

Szacunek 

Wiek nie określa tego, jak szanuje się innych ludzi. Co prawda panuje przesąd, że osoby starsze dużo bardziej szanują innych, ponieważ zostały tego nauczone przez wiele lat. Rzeczywistość brutalnie to weryfikuje, gdyż czasami i w takiej sprawie da się zaobserwować, iż osoby młode będą bardziej tolerancyjne, aniżeli doświadczone wiekiem. Sarkastycznie rzecz ujmując, idealnie można doświadczyc tego we wszelkiego rodzaju środkach transportu. 

B.J 

Udostępnij: