Tajemnicze godziny odejścia! Dlaczego śmierć wybiera tę porę?

Zastanawiałeś się dlaczego w tych godzinach odchodzi się z tego świata? Czym kieruje się śmierć wybierając tę porę? Czy istnieją badania, które dają nam odpowiedzi na te pytania?

Śmierć jest tematem trudnym i posiada wiele niewyjaśnionych tajemnic. Czas odejścia nie jest nikomu znany, ale moment ten dotyczy każdego z nas. Czy istnieją statystyki ukazujące godziny w jakich ludzie najczęściej umierają?

To dotyczy każdego

Każdy, kto pojawił się na tym świecie, musi się z niego odejść. Niezależnie od tego, czy to następuje nagle czy w wyniku choroby, moment ten jest nieuchronny.

Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” – Benjamin Franklin

Dla wielu ludzi śmierć to trudny temat. Choć jest nieunikniona i stanowi integralną część naszego życia, w wielu z nas budzi lęk. To głównie z powodu niepewności, jaka towarzyszy temu wydarzeniu, ponieważ nikt nie zna momentu ani okoliczności, w jakich się to dokona. Czy istnieje możliwość odkrycia tajemniczych szczegółów związanych z tym nieuniknionym przejściem?

W jakim okresie jest najwięcej zgonów?

Tajemnica śmierci wzbudza zainteresowanie i fascynację. Wielu z nas chciałoby poznać, kiedy taki moment nadejdzie, aby przygotować się i uregulować swoje sprawy. Wielu naukowców bada ten aspekt, aby zrozumieć to zagadnienie. Czy są jakieś badania, które coś dowodzą?

Statystyki mówią, że największa liczba zgonów, występuje pomiędzy godziną 3. a 4. rano. Śmierć przychodzi po cichu, w najmniej oczekiwanych momentach.

Faktem jest, że godzina 3. rano nosi miano „godziny duchów”, Czy to jest powodem, że o tej godzinie następują zgony?

Zobacz także: Co czujemy, kiedy umieramy? Czy śmierć wiąże się z bólem?

Największa umieralność nad ranem

Według statystyk najwięcej zgonów przypada na godziny poranne. Badania wskazują, że w tym czasie spada poziom hormonów, które stymulują ciało i narządy, zwężają się drogi oddechowe, może dojść do niedotlenienia organizmu. Jednocześnie zwiększa się ilość związków, powodująca skurcze. Rano odporność organizmu jest niższa niż w ciągu dnia.

Badania przeprowadzone przez hiszpańskich naukowców, obejmujące ponad 800 osób, które wcześniej przeszły zawał serca, ujawniły, że 161 z nich doświadczyło ataku serca w godzinach 18-24, podczas gdy aż 269 osób miało go w godzinach 6-12. Może to być związane z większą aktywnością płytek krwi w tych porach.

Udostępnij: