Przed nami niebezpieczne zjawisko na niebie! Pełnia Wilczego Księżyca

Już za chwilę będziemy świadkami pierwszej Pełni Księżyca w 2023 roku. Dowiedz się, kiedy to dokładnie nastąpi i jak to zjawisko wpłynie na człowieka. Astrologowie ostrzegają, że niektórzy powinny szczególnie na siebie uważać w tym czasie…

  Pełnia Wilczego Księżyca- co to za zjawisko?

  Początkiem stycznia będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego. Pierwsza pełnia księżyca w 2023 roku, zwana Wilczym Księżycem, będzie miała miejsce już niebawem- 7 stycznia o godzinie 0:09.

  Widoczność Księżyca będzie zależeć od warunków pogodowych, lecz w przypadku bezchmurnego nieba, obserwacje będą możliwe przez całą noc. Aby móc cieszyć się obserwacją jedynego naturalnego satelity ziemi, najlepiej udać się w oddalone od świateł miejsce i znaleźć zaciemniony punkt.

  Skąd wzięła się ta nazwa?

  Księżyc w pełni występuje co 29,5 dni, czyli 12 razy w roku. Gdy nasz naturalny satelita znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każda pełnia Księżyca ma swoją nazwę. Zwyczajowo związane są one  ze zjawiskami przyrodniczymi występującymi w danym miesiącu lub działalnością człowieka, charakterystyczną dla określonej pory roku.

  Styczniowa Pełnia Księżyca

  Styczniowa pełnia księżyca zwana jest Księżycem Wilków lub Pełnią Wilczego Księżyca. Nazwa ta pochodzi z wierzeń rdzennych Amerykanów, którzy zauważyli, że o tej porze roku wilki wyją znacznie głośniej niż zwykle. Być może ich zwiększona aktywność miała związek z małą ilością dostępnego pożywienia. Dlatego wygłodniałe wilki wyły do księżyca i były szczególnie groźne dla ludzi. Inne nazwy pierwszej styczniowej pełni to również Stary lub Lodowy Księżyc.

  ZOBACZ TAKŻE: „To intymniejsze niż poród” – Dużo kobiet nie chce tego robić w sypialni

  Jak Pełnia Wilczego Księżyca wpłynie na człowieka?

  Księżyc wpływa na wiele aspektów życia na Ziemi, a wiele osób wciąż wierzy w jego magiczną moc i w to, że oddziałuje na nasz los.

  Astrologowie ostrzegają, że Pełnia Wilczego Księżyca dla wielu osób będzie szczególnie trudnym czasem, które przyniesie niepokój, rozdrażnienie i nerwowość.

  Pierwsza pełnia w styczniu 2023 roku, może wpłynąć negatywnie na część osób! Szczególnie niekorzystnie będzie oddziaływać na tych, którym nie udało się zamknąć spraw wraz z końcem roku.

  Czas pełni może powodować emocjonalne zawirowania, wahania nastrojów, nadmierne pobudzenie lub psychiczny spadek formy, stany depresyjne i lękowe.

  W tym czasie sporo osób będzie też uskarżać się na problemy ze snem. Trudniej będzie się wyspać, a sen będzie bardziej przerywany, płytki i niespokojny.

  Zatem osoby, które w Nowy Rok wchodzą z wieloma niezałatwionymi sprawami, powinny szczególnie uważać! Na szczęście tuż po pełni poczują się znacznie lepiej, odzyskają dobry nastrój i humor!

   

  Udostępnij: