W niedzielę, 5 lutego wypada niezwykła Pełnia Śnieżnego Księżyca. To wyjątkowe zjawisko astronomiczne będzie można podziwiać na nocnym niebie, a Srebrny Glob będzie wyglądał spektakularnie! Jednak astrologowie ostrzegają, że niektórzy powinny szczególnie na siebie uważać w tym czasie…

  Pełnia Śnieżnego Księżyca- co to za zjawisko?

  Początkiem lutego będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego. W niedzielę, 5 lutego wypada niezwykła pełnia Śnieżnego Księżyca. Księżyc w pełni będzie można zobaczyć już od godziny 19:28!

  Widoczność Księżyca będzie zależeć od warunków pogodowych, lecz w przypadku bezchmurnego nieba, obserwacje będą możliwe przez całą noc. Niezwykły Śnieżny Księżyc w pełni rozświetli niebo od zmierzchu do świtu i na pewno nie pozwoli wielu osobom spokojnie zasnąć…

  Skąd wzięła się ta nazwa?

  Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każda pełnia Księżyca ma swoją nazwę. Zwyczajowo związane są one  ze zjawiskami przyrodniczymi występującymi w danym miesiącu lub działalnością człowieka, charakterystyczną dla określonej pory roku. Lutowa Pełnia Księżyca nazywana jest Śnieżnym Księżycem lub Burzową czy Głodną Pełnią Księżyca.

  ZOBACZ TAKŻE: Najważniejsze rzeczy, które tylko kobiety po 40-tce wiedzą o związkach

  Jak Pełnia Śnieżnego Księżyca wpłynie na człowieka?

  Księżyc wpływa na wiele aspektów życia na Ziemi, m. in. steruje mechanizmem przypływów i odpływów mórz i oceanów, a w przeszłości wyznaczał kalendarz rolniczy.

  Wiele osób wciąż wierzy w jego magiczną moc i w to, że oddziałuje na nasze życie i zdrowie. Z pewnością Pełnia Lutowego Księżyca jest magicznym zjawiskiem. Jednak astrologowie ostrzegają, że może być wybuchowa, a dla wielu osób będzie szczególnie trudnym czasem, które przyniesie niepokój, rozdrażnienie, nerwowość.

  Podczas każdej pełni Księżyca nabrzmiewają emocje i do głosu dochodzą instynkty. Ten czas może spowodować nieoczekiwane zmiany i osobliwe wydarzenia, jak gwałtowne wahania nastroju, wybuchy emocji, ekscentryczne i niespotykane zachowania

  Pełnia księżyca w lutym niestety może wpłynąć negatywnie na część osób! Może powodować emocjonalne zawirowania, nadmierne pobudzenie lub psychiczny spadek formy, stany depresyjne i lękowe. W tym czasie sporo osób będzie też uskarżać się na problemy ze snem. Trudniej będzie się wyspać, a sen będzie bardziej przerywany, płytki i niespokojny.

   

   

  Udostępnij:

  Sklep