Papież Franciszek jest w szpitalu! Jaki jest stan jego zdrowia?

Rzecznik prasowy Watykanu Matteo Bruni poinformował, że papież Franciszek został przewieziony karetką do szpitala. Papież miał w ostatnim czasie problemy sercem i oddychaniem! Jaki jest stan jego zdrowia?

  Papież Franciszek jest w szpitalu!

  Dziś media obiegła informacja o tym, że papież Franciszek trafił do szpitala. "Corriere della Sera", jedna z największych włoskich gazet poinformowała, że papież poczuł się źle, miał problemy z oddychaniem i z sercem.

  Dziennikarze pisali:

  Papież karetką został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania na oddziale kardiologii. Jego stan jest monitorowany, a złe samopoczucie, które wystąpiło, nie budzi niepokoju.

  Watykan o stanie zdrowia Papieża

  Watykan potwierdził, że 86-letni papież Franciszek trafił został przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelii. W oficjalnym komunikacie czytamy, że w ostatnich dniach papież uskarżał się na "pewne trudności z oddychaniem”:

  Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję COVID-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu. 

  Franciszek wdzięczny za wsparcie i modlitwę!

  W komunikacie Watykanu, podkreślono także, że Franciszek jest:

  poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę.

  ZOBACZ TAKŻE: Nowe informacje w sprawie zdrowia Marty Kubackiej! Na to czekała cała Polska!

  Papież mówił o swojej rezygnacji

  Informacje o pogarszającym się stanie zdrowia papieża, coraz częściej docierają do opinii publicznej. Franciszek cierpi na rwę kulszową i "chorobę zakonnic", dlatego bywa widziany na wózku inwalidzkim. Podczas mszy bożonarodzeniowej w grudniu, z powodu bólu nie był w stanie wygłosić kazania! To nie koniec jego problemów zdrowotnych: niedawno zerwał też więzadło w kolanie i przeszedł zabieg związany za uchyłkowatością okrężnicy.

  W związku z tym 86-letni papież niedawno podpisał list o rezygnacji na wypadek, gdyby stan jego zdrowia się pogorszył. Franciszek mówił pod koniec roku:

  Jeśli stanę się niepełnosprawny z powodów medycznych lub z innych powodów, oto moja rezygnacja. Proszę ją mieć.
   

  Udostępnij: