Kwiatowa Pełnia Księżyca już tej nocy! Kto powinien uważać?

Zbliża się Pełnia Kwiatowego Księżyca! Kiedy na niebie zalśni majowy księżyc? Czego możemy spodziewać się w czasie pełni? Kto powinien mieć się na baczności? Odpowiadamy!

  Kiedy Kwiatowa Pełnia Księżyca?

  Już niebawem będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego. W tym roku Pełnia Kwiatowego Księżyca wypada w piątek 5 maja, a swój punkt kulminacyjny uzyska o godzinie 19:34.

  Widoczność Księżyca będzie zależeć od warunków pogodowych, lecz w przypadku bezchmurnego nieba, obserwacje będą możliwe przez całą noc. Aby móc cieszyć się obserwacją jedynego naturalnego satelity ziemi, najlepiej udać się w oddalone od świateł miejsce i znaleźć zaciemniony punkt.

  Kwiatowa Pełnia Księżyca- skąd wzięła się nazwa?

  Zbliża się majowa pełnia księżyca, zwana Kwiatową, Mleczną albo Kukurydzianą. Jej najbardziej znana nazwa pochodzi od rozkwitających dzikich kwiatów, pokrywających stepy Ameryki Północnej.

  Warto wspomnieć, że pochodzenie nazw wszystkich pełni sięga do tradycji rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i ich silnego związku z naturą oraz cyklem księżycowym.

  Kwiatowa pełnia księżyca jest jedną z najpiękniejszych pełni księżyca w ciągu roku. Podczas tej pełni księżyca Księżyc jest widoczny jako olbrzymia, jasna kula na nocnym niebie, oświetlając ziemię swoim blaskiem. W przypadku kwiatowej pełni księżyca, Księżyc osiąga swój szczytowy punkt jasności, co powoduje, że jest on szczególnie intensywny i wyraźny.

  ZOBACZ TAKŻE: Kolejny Bon Turystyczny nie będzie tylko dla rodzin z dziećmi?

  Jak Kwiatowa Pełnia wpłynie na człowieka? Kto powinien szczególnie uważać?

  Osoby szczególnie wrażliwe, pozostaną pod wpływem oddziaływania księżyca na kilka dni przed, jak i kilka dni po całkowitej pełni. W tym czasie dominują w nas silne emocje, nie wszyscy będą odczuwać je równie intensywnie, ale na pewno w jakiś sposób poczują wpływ majowego księżyca…

  Dla wielu osób będzie to szczególnie trudny czas, które przyniesie niepokój, rozdrażnienie oraz nerwowość. Ciężej będzie się skoncentrować i możemy mieć trudności z jasnym myśleniem. W tym okresie łatwiej wpadamy w konflikty i spory.

  To zjawisko silnie oddziałuje na nasze emocje, powodując wahania nastrojów, nadmierne pobudzenie lub psychiczny spadek formy. Wszystko przez to, że pełnia wpływa na poziom naszych hormonów, w tym melatoniny i kortyzolu.

  Sporo ludzi będzie też uskarżać się na problemy ze snem. Pełnia wywołuje trudności z zasypianiem, a nawet bezsenność. Dlatego wyciszenie i relaks przed snem, są jak najbardziej wskazane!

  Pełnia będzie intensywnym okresem, pełnym zmian i nowości. W tym czasie mamy również większą tendencję do ulegania silnym emocjom i stresowi, dlatego to dobry moment na wyciszenie i medytację, a także oczyszczenie ciała.

  Udostępnij: