„Jerzy Stuhr jest na OIOM-ie”! Smutne wieści o zdrowiu aktora!

Syn aktora Maciej Stuhr w podcaście „WojewódzkiKędzierski” poinformował o złym stanie zdrowia ojca. Przekazał smutną wiadomość: „Jerzy Stuhr przebywa na OIOM-ie”.

  Maciej Stuhr gościem w podcaście „WojewódzkiKędzierski”

  Maciej Stuhr, goszcząc w podcaście „WojewódzkiKędzierski”, został zapytany czym jego ojciec dojeżdża dziś do pracy. Słowa te stanowiły nawiązanie do tego, że Jerzy Stuhr w październiku zeszłego roku spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Co więcej, aktor odjechał z miejsca kolizji nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

  Przypomnijmy, że ostatecznie Jerzy Stuhr skazany został na karę pieniężną w wysokości 12 tysięcy złotych grzywny oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także wpłatę 5 tysięcy na rzecz Funduszu Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

  Jerzy Stuhr jest na OIOM-ie

  Maciej Stuhr podczas rozmowy poinformował, że jego ojciec trafił do szpitala. Przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii i porusza się z pomocą wózka.

  Mój tata jest na OIOM-ie i niczym nie dojeżdżaWózkiem inwalidzkim czasem jedzie sobie na spacer.

  ZOBACZ TAKŻE: Chcesz sprawdzić, czy mąż Cię zdradza? Wystarczy ci do tego jego obrączka

  Jerzy Stuhr- życiorys

  Jerzy Stuhr to wybitny polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, filolog i pisarz, profesor sztuk teatralnych. Uznawany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Niestety niedawno cieniem na jego dorobku artystycznym położył się głośny skandal związany ze spowodowaniem wypadku pod wpływem alkoholu.

  Urodził się 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie. Po ukończeniu szkoły średniej w Bielsku-Białej, gdzie mieszkał z rodzicami, przeprowadził się ponownie do Krakowa. Tam ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim , a następnie Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach kolejnych uzyskał tytuł profesora sztuk teatralnych. Na przestrzeni lat pracował także jako wykładowca i rektor krakowskiej filmówki.

  Na przestrzeni lat, zagrał m.in. w filmach: Seksmisja, Wodzirej, Kiler, Pogoda na jutro, Obywatel, Historie miłosne oraz Kiler-ów 2-óch. Oprócz tego, sam wyreżyserował kilka produkcji. Na swoim koncie ma także role dubbingowe. Jedną z tych, która najbardziej zapadła w pamięć widzom jest Osioł z bajki Shrek. Zdobył wiele nagród i wyróżnień oraz uznanie widowni i krytyków.

  Ze swoją żoną Barbarą zna się od dzieciństwa. Owocem ich związku jest dwoje dzieci: córka Marianna i syn Maciej, który poszedł w ślady ojca i także jest aktorem. Już od kilkunastu lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dwukrotnie przeszedł zawał, leczył się onkologicznie oraz miał udar mózgu.

   

   

  Udostępnij: