Pogrzeb Kacpra Tekielego. Ważny apel Justyny Kowalczyk…

Pogrzeb męża Justyny Kowalczyk zaplanowany jest na 30 maja na godzinę 14:30. W związku z ceremonią, polska biegaczka ma bardzo ważny apel do żałobników… Justyna Kowalczyk na swoim profilu na Facebooku zmieściła wpis.

Śmierć Kacpra Tekielego

Śmierć męża Justyny Kowalczyk wstrząsnęła całą Polską i nie tylko. Przypomnijmy, że Kacper Tekieli zginął 17 maja podczas zejścia z czterotysięcznika. Polski alpinista był w trakcie realizacji swojego marzenia, aby zdobyć 82 czterotysięczniki w jak najkrótszym czasie. W maju Takieli przebywał z rodziną w Szwajcarii, gdzie podjął się wejścia na Jungfrau.

„Był czołowym polskim wspinaczem, którego osiągnięcia trudno zamknąć w kilku zdaniach. W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, w 2020 roku zdobył 14 szczytów Wielkiej Korony Tatr w kosmicznym czasie 37,5 godziny. W 2021 roku wraz z Maciejem Ciesielskim i Piotrem Sułowskim dokonał pierwszego zimowego przejścia Expandera – najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówki, łączącej drogi wspinaczkowe o trudnościach VI–VII- na ścianach Małego Młynarza, Kotła Kazalnicy Mięguszowieckiej, Mnicha i Kościelca”- poinformował tatramaniak.pl

Śmierć 38-latka wstrząsnęła całym polskim show-biznesem. Wiele osób odniosło się do tragicznych wydarzeń i udzieliło wsparcia pogrążonej w żałobie Justynie Kowalczyk.

Pogrzeb Kacpra Takielego

Ceremonia pożegnania Kacpra Tekielego zaplanowana jest na 30 maja na godzinę 14:30. Pogrzeb polskiego alpinisty odbędzie się w jego rodzinnym mieście na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.

Justyna Kowalczyk ma ogromną prośbę do osób, które planują uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu jej męża. Pogrążona w żałobie wdowa zaapelowała na swoim profilu na Facebooku, aby nie przynosić kwiatów ani wieńców, tylko wesprzeć schronisko dla zwierząt.

"Bardzo proszę, by zamiast kwiatów, wieńców itd. wspomóc schronisko dla zwierząt! Mój kochany Mąż zwierzęta uwielbiał i na wszystkie możliwe sposoby przez całe swoje życie im pomagał"

Justyna Kowalczyk poprosiła także o uszanowanie prywatności jej synka Huga:

"Bardzo również proszę o uszanowanie prywatności Hugotka, najbliższej rodziny i zrozumienie naszego bólu i straty..."

Udostępnij: