Nie żyje legenda zespołu „Budka Suflera”…

Odeszła legenda polskiej muzyki, Jerzy Bogdanowicz, który przez wiele lat pełnił rolę menadżera znanego zespołu Budka Suflera. Zmarł on 5 listopada, w wieku 91 lat, po długotrwałej chorobie. Ta smutna wiadomość została potwierdzona przez perkusistę zespołu, Tomasza Zeliszewskiego, na oficjalnym profilu Budki Suflera na Facebooku, kilka dni po pierwszych doniesieniach, które pojawiły się na portalu Jazz Forum.

Kim był Jerzy Bogdanowicz?

Jerzy Bogdanowicz znany był nie tylko jako aktor i wokalista, ale przede wszystkim jako menadżer i impresario. Jego kariera była związana z rozwojem polskiej sceny muzycznej, zwłaszcza w latach 60. i 70. XX wieku. Znacząco przyczynił się do sukcesów takich gwiazd jak Ewa Demarczyk i Czesław Niemen, które pod jego opieką osiągnęły ogólnokrajową sławę.

Pracując z Budką Suflera, Bogdanowicz miał znaczący wpływ na ich karierę, co podkreślił Zeliszewski w swoim pożegnalnym wpisie. Zespół, pod jego kierownictwem, zdobył wielką popularność i uznanie na polskiej scenie muzycznej. Bogdanowicz był nie tylko menadżerem, ale też talentem odkrywającym i wspierającym młodych artystów, a także organizatorem wielu pamiętnych koncertów.

Nie żyje legenda zespołu Budka Suflera

Jerzy Bogdanowicz zmarł 5 listopada w wieku 91 lat. Informację o jego śmierci podał portal Jazz Forum. Po kilku dniach wiadomość tą potwierdził Tomasz Zeliszewski, który na oficjalnym profilu na Facebooku zespołu Budka Suflera zamieścił wpis:

„Nauczył nas ciężkiej pracy. Nauczył nas szacunku do ludzi przed sceną i do tego co robimy. Wyjaśnił, że artysta w życiu jest skazany nie tylko na brawa. Pokazał zasadzki i ciemne zakamarki tego zawodu. Tłumaczył jak dzieciom różnicę między muzyką a mamoną. Między sztuką a pozorami. Wystarczyło go tylko słuchać…” - napisał Tomasz Zeliszewski na Facebooku zespołu Budka Suflera.

Śmierć Jerzego Bogdanowicza jest dużą stratą dla świata muzyki. Jerzy Bogdanowicz pozostawił po sobie niezatarty ślad w historii polskiej muzyki, a jego wkład w rozwój talentów i organizację wydarzeń muzycznych będzie pamiętany przez kolejne pokolenia.

Udostępnij: