Księżna Kate trafiła do szpitala! Jest komunikat pałacu!

17 stycznia na oficjalnym profilu Pałacu Kensington pojawił się komunikat odnośnie pobytu w szpitalu księżnej Kate. Monarchini przeszła operację i w najbliższym czasie nie będzie pełnić swoich obowiązków.

Księżna Kate trafiła do szpitala

W środę 17 stycznia 2024 roku Pałac Kensington wydał oficjalny komunikat , w którym poinformował o tym, że małżonka księcia Williama przebywa obecnie w szpitalu, gdzie przeszła zabieg operacyjny w obrębie jamy brzusznej. Ze względu na tę sytuację, zmuszona była odwołać swoje najbliższe publiczne wystąpienia, za co Pałac Kensington przekazał oficjalne przeprosiny.

ZOBACZ TAKŻE: Królowa Elżbieta II podarowała wyjątkowy prezent księżnej Kate

Wspomniano także, że pobyt księżnej w placówce medycznej potrwa od dziesięciu do czternastu dni, po czym będzie mogła wrócić do domu w celu dalszej rekonwalescencji. Zgodnie z zaleceniami lekarskimi, jej powrót do pełnienia oficjalnych obowiązków nie jest planowany przynajmniej do czasu zakończenia okresu Wielkanocnego.

“Jej Królewska Wysokość Księżna Walii została wczoraj przyjęta do szpitala z powodu planowanej operacji jamy brzusznej. Operacja zakończyła się sukcesem i oczekuje się, że pozostanie w szpitalu przez dziesięć do czternastu dni, zanim wróci do domu, aby kontynuować rehabilitację. Z aktualnych zaleceń lekarskich wynika, że ​​powrót do obowiązków publicznych prawdopodobnie nastąpi dopiero po Świętach Wielkanocnych ”

Księżna Walii, w oświadczeniu, wyraziła nadzieję na zrozumienie ze strony opinii publicznej odnośnie jej życzenia dotyczącego prywatności w sprawach zdrowotnych. Złożyła również przeprosiny za wszelkie opóźnienia, które mogą wystąpić w realizacji jej zaplanowanych zobowiązań, jednocześnie deklarując swoje wyczekiwanie na powrót do aktywności zawodowej.

Księżna Walii rozumie zainteresowanie, jakie wzbudzi to oświadczenie. Ma nadzieję, że społeczeństwo zrozumie jej chęć zachowania jak największej normalności dla swoich dzieci oraz pragnie, aby jej osobiste dane medyczne pozostały prywatne.

Dodano także, że Pałac Kensigton na bieżąco będzie informował w sprawie stanu zdrowia księżnej Walii:

Pałac Kensington będzie przekazywał aktualne informacje na temat stanu Jej Królewskiej Mości jedynie wówczas, gdy pojawią się nowe istotne informacje do przekazania- dodano. 

Zdjęcie Księżna Kate trafiła do szpitala! Jest komunikat pałacu! #1

 

Udostępnij: