Kwiatowy Księżyc na niebie! Co przyniesie Majowa Pełnia?

Już niebawem będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego. Zbliża się Pełnia Kwiatowego Księżyca! Czego możemy spodziewać się w czasie pełni? Kto powinien mieć się na baczności? Sprawdźcie!

Kiedy wypada Kwiatowa Pełnia Księżyca?

Już niebawem będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego. W tym roku Pełnia Kwiatowego Księżyca wypada w czwartek 23 maja. Pełnia Kwiatów 2024 potrwa również w kolejne dni. Warto wiedzieć, że następnej nocy, w piątek 24 maja, księżyc będzie widoczny w 99,22 proc., a w sobotę 25 maja - w 96,26 proc.

Oczywiście widoczność Księżyca będzie zależeć od warunków pogodowych, lecz w przypadku bezchmurnego nieba, obserwacje będą możliwe przez całą noc! W tym czasie najlepiej udać się w oddalone od świateł miejsce i znaleźć zaciemniony punkt.

Zdjęcie Kwiatowy Księżyc na niebie! Co przyniesie Majowa Pełnia? #1

Skąd wzięła się nazwa tej pełni?

Zbliża się majowa pełnia księżyca, zwana Kwiatową, Mleczną albo Kukurydzianą. Tak jak nazwy wszystkich pełni, także i tak pochodzi od wierzeń rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i ich silnego związku z naturą oraz cyklem księżycowym. Majowa pełnia swą nazwę wzięła od rozkwitających dzikich kwiatów, pokrywających amerykańskie stepy.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda z Wall Street! Odszedł „Król chciwości”

To jedna z najpiękniejszych pełni w ciągu roku!

Warto zauważyć, że majowa pełnia księżyca jest jedną z najpiękniejszych w ciągu roku. Podczas niej Księżyc jest widoczny jako olbrzymia, jasna kula na nocnym niebie, oświetlając ziemię swoim blaskiem. W przypadku kwiatowej pełni księżyca, Księżyc osiąga swój szczytowy punkt jasności, co powoduje, że jest on szczególnie intensywny i wyraźny.

Co nas czeka w czasie Majowej Pełni? Kto powinien szczególnie uważać?

W czasie pełni dominują w nas silne emocje, nie wszyscy będą odczuwać je równie intensywnie, ale na pewno w jakiś sposób poczują wpływ majowego księżyca.

Oznacza to, że dla wielu osób będzie to szczególnie trudny czas, które przyniesie niepokój, rozdrażnienie oraz nerwowość. Ciężej będzie się skoncentrować i możemy mieć trudności z jasnym myśleniem.

To zjawisko silnie oddziałuje na nasze emocje, powodując wahania nastrojów, nadmierne pobudzenie lub psychiczny spadek formy. Wszystko przez to, że pełnia wpływa na poziom naszych hormonów, w tym melatoniny i kortyzolu. Przez to sporo ludzi będzie też uskarżać się na problemy ze snem.

Pełnia będzie intensywnym okresem, pełnym zmian i nowości. Dlatego to dobry moment na wyciszenie i medytację.

Udostępnij: