Nowy niebezpieczny trend internetowy wśród dzieci! Śmiertelne ryzyko…

Szpital Wojewódzki w Gorzowie wydał pilny komunikat skierowany do rodziców. Zagrożenie, jakie pojawiło się wśród dzieci ma bardzo negatywne skutki. Czego dotyczy komunikat?

W Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie nadal przybywa przypadków związanych z nowym, niebezpiecznym trendem internetowym. To zagrożenie wymaga pilnej reakcji i zrozumienia, jak można chronić dzieci przed jego negatywnymi skutkami.

Niebezpieczny trend internetowy

W ostatnich tygodniach popularność zdobyło niebezpieczne wyzwanie, w którym dzieci nagrywają filmy, na których zażywają dużą ilość tabletek przeciwbólowych i udostępniają je w internecie. Rywalizują o to, kto może zażyć więcej leków w jak najkrótszym czasie.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy dziecko może samo wychodzić na podwórko? Grzywna so 5000 złotych!

Portal gorzowianin.pl opisał przypadek, w którym matka z Gorzowa została powiadomiona przez szkołę swojego dziecka za pośrednictwem elektronicznego dziennika. W komunikacie pedagodzy szkolni i wychowawcy klas ostrzegają przed tym niebezpiecznym zjawiskiem.

Informujemy, iż otrzymaliśmy wiadomość o niepokojącym zjawisku wśród dzieci i młodzieży zgłaszanym przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie, polegającym na uczestnictwie w różnego rodzaju challengach, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Hospitalizowani nieletni pacjenci stają się ofiarami cyberprzemocy w sieci

Jak czytamy dalej:

Na forach internetowych inspirują się i zachęcają do rywalizacji, która prowadzi do zażywania znacząco zwiększonych dawek leków, bez wskazań medycznych lub też do innych zachowań skrajnie niebezpiecznych dla życia i zdrowia małoletnich. W związku z istniejącym zagrożeniem prosimy państwa o czujność i kontrolę nad poczynaniami swoich dzieci. Jednocześnie w szkole zostaną wdrożone działania prewencyjne skierowane do uczniów. Z poważaniem pedagog szkolny oraz wychowawcy klas

Ten trend niesie śmiertelne ryzyko

Karolina Gaweł, kierownik apteki szpitala oraz wojewódzki konsultant ds. farmakologii klinicznej, alarmuje, że leki dostępne bez recepty mogą być myląco postrzegane jako bezpieczne.

Przekroczenie zalecanej dawki może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, takich jak uszkodzenie wątroby, niewydolność nerek, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Spożywanie nadmiernych ilości leków przeciwbólowych bez przepisów medycznych jest niezwykle niebezpieczne i może mieć tragiczne konsekwencje.

Pilny apel do rodziców

Szpitale i szkoły apelują do rodziców o zwiększoną czujność i nadzór nad działaniami ich dzieci w internecie.

Zauważają, że dzieci często podejmują takie wyzwania, aby zyskać uznanie wśród rówieśników, nie zdając sobie sprawy z groźnych skutków zdrowotnych.

Rodzice mogą podjąć kilka działań w celu ochrony swoich dzieci przed niebezpiecznymi wyzwaniami internetowymi.

Zdjęcie Nowy niebezpieczny trend internetowy wśród dzieci! Śmiertelne ryzyko… #1

Kluczowe jest regularne rozmawianie z dziećmi na temat ryzyk związanych z takimi działaniami oraz wyjaśnianie im poważnych konsekwencji zdrowotnych i prawnych.

Ważne jest także monitorowanie aktywności dzieci w sieci, stosowanie odpowiednich filtrów i ograniczeń oraz edukowanie ich o odpowiedzialnym korzystaniu z internetu.

Współpraca z nauczycielami i szkołami w zakresie działań prewencyjnych również jest bardzo istotna.

Udostępnij: