Sposoby na poczucie bezsensu

Poczucie bezsensu może dotyczyć każdego, ponieważ nie zawsze mamy chęci do czynienia czegokolwiek – wypalenie zawodowe i inne sprawy. Niezależnie jednak od stanu, w jakim się z najdziemy, zawsze możemy sobie pomóc, zapełnić to poczucie bezsensu. Istnieje na to wiele sposobów: od normalnej, etatowej pracy, do ciekawego hobby.

Uprawianie sportu

Bezsens zawsze można zapełnić sobie sportem albo po prostu aktywnościami. Da nam to bardzo dużo energii i pozytywnego zmęczenia, i zachęcie do kolejnych aktywności, np. nowej pracy czy przedsięwzięcia. Poza tym będziemy czuli, że coś zrobimy; wzrośnie w nas poczucie sensu działań, których się podejmujemy; przestaniemy obwiniać siebie za nic nie robienie.

Fajna książka 

Z racji tego, iż słowo pisane działa na człowieka najlepiej, przy poczuciu bezsensu warto sięgnąć po fajną książkę z ciekawą historią – może być także motywacyjna. Wtedy utożsamimy się z losami innych i być może odszukamy sens w naszym życiu; nabierzemy chęci do działania – szczególnie wspominając tutaj o motywacji. Nie musi to być stricte książka, ponieważ tekstów jest masa, np. opowiadania, artykuły, felietony, eseje oraz inne teksty. Kiedy wyczytamy z nich coś ciekawego, będziemy się dużo lepiej czuli i prawdopodobnie odzyskamy poczucie sensu, które jest bardzo elastyczne.

Odpoczynek 

Odpoczynek także może pomóc nam wskazać sens, ponieważ mamy wtedy czas na przemyślenia oraz spokojne przezywanie emocji. Jeśli zatem nie wiesz co masz robić, a twoje działania Cię zawodzą, po prostu się połóż i odpocznij. Czasami to właśnie sen jest najlepszym lekarstwem, gdyż pomaga ogarnąć jakoś ten szybki rytm życia. Wstając wypoczętym, jesteśmy w stanie zrobić, zaplanować oraz stworzyć więcej, szczególnie gdy nasza praca jest twórcza. Właśnie dlatego nie powinno się lekceważyć takich spraw jak właściwy sen i wartościowy odpoczynek.

Porozmawianie z kimś 

Jeśli czujemy, że poczucie bezsensu nas przygniata, warto z kimś porozmawiać o całej sprawie, ponieważ pomoże nam to nazwać emocje, jakie w danym momencie przeżywamy. Czasami proste wygadanie bywa bardziej pomocne niż praca po godzinach. Poza tym, nadamy jakiś sens naszym działaniom, gdyż poprowadzimy z kimś rozmowę, a to już w ogóle będzie świetną sprawą.

B.J

 

Udostępnij: