4 zachowania, do których masz prawo bez tłumaczenia się

Ludzie przeważnie starają się, aby ich obraz w oczach innych był poprawny. Często rezygnują z pewnych rzeczy, aby nie zostać skrytykowanym przez innych. Przez to pozbywają się swojej prawdziwej osobowości. Do jakich jednak zachowań masz prawo i w ogóle nie masz obowiązku się z nich tłumaczyć?

Brak humoru

Każdy ma czasami takie dni, które nie należą do najlepszych. Czasami nawet dzieje się tak bez jakiegoś większego powodu – po prostu nie mamy humoru. Jest to rzeczą naturalną i każdy ma do tego prawo. Nikt nie musi przecież całe swoje życie chodzić z przyklejonym uśmiechem do twarzy. Nie masz obowiązku tłumaczyć dlaczego się nie uśmiechasz oraz zmuszać się do fałszywego uśmiechu. Pamiętaj jednak, że brak humoru nie upoważnia Cię do tego, aby wyrzucać swoje negatywne emocje na kogoś innego.

Zdjęcie 4 zachowania, do których masz prawo bez tłumaczenia się #1


Poglądy

Ludzie mają różne poglądy na wszystko. Każdy inaczej widzi otoczenie, świat i życie. Mamy inne podejście i wierzymy w inne rzeczy. Rozmowy na ten temat bywają bardzo ciekawe i wciągające. Wymiana różnych zdań może powiększać naszą wiedzę na dany temat, o ile konwersacja jest prowadzona w sposób kulturalny. Nie ma jednak potrzeby, aby tłumaczyć się ze swoim poglądów i wierzeń. Jest to prywatna część życia każdego z nas, a przecież to my decydujemy co się w nim znajduje.

Zdjęcie 4 zachowania, do których masz prawo bez tłumaczenia się #2


Odmowa

Kiedy jakaś osoba zwraca się do nas o pomoc, to wypada się zgodzić, prawda? Często jednak zgadzamy się też na takie prośby, które totalnie nie współgrają z naszymi planami lub też właśnie poglądami. Zgadzamy się, bo nie chcemy naruszać dobrej relacji i atmosfery. Czasami jednak trzeba pamiętać, że nie masz obowiązku zgadzać się na wszystko i kulturalna odmowa całkowicie wystarczy.

Zdjęcie 4 zachowania, do których masz prawo bez tłumaczenia się #3


Decyzje i plany

Każdy odpowiada za swoje życie, sami je budujemy i dobieramy elementy, które będą dla nas tworzyły piękną całość. Każdy z nas jest inny, a więc wybieramy różne drogi dla swojej przyszłości. Dodatkowo jesteśmy zmuszeni do podejmowania decyzji i tworzenia planów, które pozwolą nam żyć w zgodzie z samym sobą. W oczach innych nasze zachowanie pod tym względem nie zawsze jest takie, jakie powinno być, ale to tylko ich opinia. Jeśli czujesz, że podjęte przez Ciebie decyzje są tymi, które chcesz, żeby były, to nie masz obowiązku tłumaczyć się z nich.

Zdjęcie 4 zachowania, do których masz prawo bez tłumaczenia się #4


+
Udostępnij: