Manipulacja – subtelne sztuczki, które działają na każdego!

Manipulacja kojarzy się z negatywnym zachowaniem, które należy unikać, ale w rzeczywistości każdy w jakiś sposób stara się wpłynąć na innych. Źródłem sukcesu wielu znany biznesmenów jest właśnie manipulacja, która pozwala na uzyskanie oczekiwanych zachowań. Sztuką jest jednak subtelnie się nią posługiwać. Poznaj zatem kilka sposobów manipulacji, które pozwolą zbliżyć Ci się do celu.

Jak wpływać na innych?

1. Jeśli chcesz, aby dana osoba na coś się zgodziła, to delikatnie przytakuj głową, zadając pytanie. Podświadomość drugiej osoby bardzo szybko to odczyta, a dzięki temu otrzymasz pozytywną odpowiedź. Taką sztuczkę często stosują sprzedawcy, kiedy chcą, aby klient kupił jeszcze więcej.

2. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej szczegółów lub prawdy od drugiej osoby, to patrz jej się prosto w oczy i nic nie mów. To sprawi, że Twój rozmówca będzie chciał rozluźnić niezręczną atmosferę i zacznie mówić coraz więcej. Dodatkowo zaczną pojawiać się myśli, że prawdopodobnie i tak o wszystkim wiesz i tylko czekasz na szczerość.

Zobacz także: Związek bez przyszłości – 8 alarmujących sygnałów

3. Najłatwiejszym sposobem, aby coś otrzymać lub dać komuś, jest wykorzystanie całkowitego skupienia drugiej osoby. Kiedy pracujemy, to staramy się skoncentrować na naszych obowiązkach w stu procentach. Bardzo łatwo jest wtedy wziąć coś z ręki drugiej osoby lub jej dać, a ona nawet nie będzie o tym pamiętać.

4. Ludzie lubią udowadniać innym, że się mylą. Kochają robić na opak, aby pokazać, że się da. Dlatego jeśli chcesz, aby dana osoba coś zrobiła, to po prostu powiedz, że nie da rady tego wykonać.

5. Jeśli chcesz osiągnąć więcej zysku sprzedając lub kupując coś, to wystarczy okazać odrobinę rozczarowania. W ten sposób wywołasz u drugiej osoby emocje, które sprawią, że z całej sytuacji wyjdziesz z nieco większymi korzyściami.

6. Każdy z nas spotkał w swoim życiu kogoś, to specjalnie szukał powodów do kłótni. Nie raz sami zostaliśmy wciągnięci w niepotrzebną dyskusję, która skończyła się krzykiem. Jeśli widzisz, że ktoś próbuje sprowokować Cię do zabrania głosu, aby tylko doszło do konfliktu, to zwyczajnie skomplementuj tę osobę. W takich sytuacjach ludzie nie wiedzą, jak mają się zachować, a więc po prostu odpuszczają zawstydzeni.

7. Jeśli przebywasz w miejscu publicznym i obca osoba intensywnie się w Ciebie wpatruje, a Tobie to nie odpowiada, to po prostu zacznij patrzeć na jej buty. Takie coś bardzo szybko wprawia w zakłopotanie i dana osoba szybko odpuszcza.

Udostępnij: