Toksyczni ludzie i ich zachowanie. Co robią, aby wkraść się w życie i po cichu je niszczyć?

Często nie zauważamy pierwszych sygnałów, które świadczą o tym, że mamy do czynienia z toksyczną osobą. Taki człowiek stosuje wobec nas techniki, które mają na celu wkraść się w nasze życie i po cichu je niszczyć. Oto zachowania toksycznych osób, na które lepiej uważać.

  Co robią toksyczni ludzie, aby wkraść się w życie i po cichu je niszczyć?

  Te zachowania świadczą o tym, że masz do czynienia z toksycznym człowiekiem:

  Wywołuje negatywne emocje

  Toksyczna osoba wywołuje w tobie jedynie smutek, przygnębienie i osłabienie. Pozbawia sił, chęci do działania i życia. Pozostawia mnóstwo negatywnych emocji…

  Nieustannie narzeka

  Toksyczne osoby wciąż są niezadowolone, rozdrażnione i na wszystko narzekają. Ich negatywne nastawienie do świata i ludzi może być zaraźliwe. Słuchanie ich narzekania sprawia, że sam czujesz się przygnębiony, smutny, osłabiony i zmęczony.

  Wiecznie Cię krytykuje

  Wszystko, co robisz, jest komentowane przy użyciu negatywnych słów. Konstruktywna krytyka dla takiej osoby nie istnieje. Nawet to, co robisz dobrze, nadal będzie skrytykowane. Negatywne i agresywne nastawienie do wszystkiego, co robisz, sprawia, że z czasem tracisz pewność siebie.

  Cieszy się z Twoich niepowodzeń

  Toksyczny człowiek nie potrafi udzielać wsparcia, pocieszyć, ani doradzić. Uwielbia za to słuchać, gdy coś złego Ci się przytrafiło lub poszło nie po Twojej myśli. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wewnętrznie cieszą go Twoje niepowodzenia. Na dodatek pod pozorem szczerości i udzielania dobrych rad, stale Cię ocenia, a nawet obraża.

  Jest zazdrosny o Twoje sukcesy

  Taka osoba jest do rany przyłóż w sytuacjach, gdy przeżywasz trudności i kłopoty. Natomiast, gdy odnosisz sukcesy i ci się powodzi, jej zachowanie diametralnie się zmienia. Okazuje niezadowolenie, frustrację, a nawet otwartą wrogość. Jest zazdrosna i zawistna, o to że dobrze ci się układa.

  Wypomina najdrobniejsze błędy

  Nie ma znaczenia, czy to jest drobny błąd, czy coś poważnego. Wszystko będzie zapamiętane przez toksyczną osobę i w chwili, kiedy może mieć z tego jakiekolwiek korzyści, z pewnością ci to wypomni. Robi to, aby wzbudzić w tobie poczucie winy i dla własnej satysfakcji.

  Plotkuje o Tobie

  Nie dziel się żadnymi tajemnicami z taką osobą, ponieważ bardzo szybko ujrzą światło dzienne. Nie zdziw się, jeśli inni znają twoje sekrety. Toksyczni ludzie uwielbiają plotkować na twój temat, aby wspólnie z innymi wyśmiewać twoje potknięcia.

  Wykorzystuje Cię

  Toksyczny człowiek pozostaje z tobą w bliskiej relacji, wyłącznie dla własnych korzyści. Bez mrugnięcia okiem się od ciebie odwróci i zostawi w potrzebie. Szczególnie, gdy naprawdę będziesz potrzebować jego wsparcia i pomocy.

  ZOBACZ TAKŻE: Te 8 rzeczy dla związku są gorsze niż zdrada

  Udostępnij: