Od zawsze zauważamy spore różnice między ekstrawertykami a introwertykami. Dwa różne światy nie zawsze są w stanie siebie zrozumieć, nawet jeśli nie wiadomo jakby się starały. Pewne cechy introwertyków zupełnie nie są zrozumiałe dla tych drugich. Wszystko przez pewne ukierunkowanie umysłu, przez które ekstrawertycy nie są w stanie wyobrazić sobie tych cech. Poznajmy zatem cechy charakteru, które zupełnie wyróżniają introwertyków.

Miłość odczuwają znacznie mocniej

Introwertycy skupiają się bardziej na sferze emocjonalnej. Ciężko jest im często kogoś poznawać, a więc mocno przywiązują się do osób już obecnych w ich życiu. Jeśli kogoś pokochają, to będzie to znacznie mocniejsze i głębsze uczucie. W relację wchodzą całym sercem i duszą. Tak samo przeżywają rozstania, które są dla nich ogromnie bolesne.

Ciężko im zachować skupienie

Osoby z introwertyczną osobowością nie potrafią skupić się w miejscach, w których są narażeni na wiele bodźców. Otwarte przestrzenie, zatłoczone biura czy dźwięki sprawiają, że bardzo szybko się rozpraszają i tracą koncentrację. Pojawia się wtedy w nich pewna blokada, przez którą odczuwają dużą presję. To natomiast nie wpływa na nich dobrze.

Nie rozmawiają o negatywnych uczuciach

Osoby te nie chcą i nie potrafią rozmawiać o swoich uczuciach. Wolą zatrzymać dla siebie to, co ich boli i męczy. Będą starali się nie dać po sobie poznać, że coś ich rani. Bardzo często starają się obrócić w żart sytuacje, które tak naprawdę wyrządziły ogromne cierpienie. Takie jednak zachowanie ma ogromny wpływ na budowanie relacji przez introwertyków. Brak porozumienia i rozmów sprawia, że dochodzi do konfliktów.

Ciężko im znieść coś niespodziewanego

Introwertycy lubią stabilizację i harmonię. Zawsze mają wyznaczony przez siebie czas na pewne czynności, a więc wszelkie niespodzianki, niespodziewane wyjścia, sytuacje i wizyty wywołują u nich niechęć i rozdrażnienie. Zaburzają one tryb pracy introwertyków. Osoby te nie lubią takich sytuacji, a więc za wszelką cenę starają się tego unikać.

Zbierają energię poprzez bycie samemu

Introwertycy nie uciekają, bo kogoś nie lubią. Nie izolują się, bo mają dość czyjegoś towarzystwa. Odchodzą na bok w samotności, aby móc zebrać energię. To właśnie w ten sposób odpoczywają, układają sobie myśli i analizują pewne sprawy. Nie ma to nic wspólnego z otoczeniem, a jedynie z ich zmęczeniem i chęcią nabrania siły.

Oddanie stoi dla nich na pierwszym miejscu

Te osoby bardzo uczuciowo i emocjonalnie podchodzą do drugiego człowieka. Jeśli udało im się poświęcić wystarczająco dużo uwagi i zaangażowania, to staną się bardzo lojalnymi przyjaciółmi lub partnerami. Introwertycy oddają całych siebie i nigdy nie odwrócą się plecami.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img