Ludzie nie są przyzwyczajeni do pozostania w domu przez dłuższy czas. Nawet dla wielu introwertyków obecna sytuacja zaczyna przerastać. Izolacja społeczna sprawia, że zaczyna brakować nam energii, a nasze samopoczucie drastycznie spada. Jak zatem podnieść się na duchu w czasie izolacji społecznej?

Skontaktuj się z bliskimi

Wszyscy potrzebujemy rozmowy. Czasami wystarczy usłyszeć głos drugiej osoby, aby od razu poczuć się lepiej. Rozmowa z ludźmi, na których nam zależy, jest jednym z najlepszych lekarstw na obecną sytuację. Wybierz zatem numer i nie bój się zadzwonić. Istnieją również inne możliwości połączenia, jak na przykład czaty wideo, gdzie możecie spędzić „spotkanie” tak, jak to zawsze się odbywało.

Odnajdź wyrozumiałość

Nauczeni jesteśmy, aby dawać z siebie jak najwięcej, a więc każda zmiana planów sprawia, że czujemy się winni. Obecna sytuacja jest jednak zupełnie czymś nowym dla każdego z nas. Mamy zatem dni, kiedy nie mamy na nic ochoty. Są momenty, w których po prostu chce nam się płakać, a są też chwile, kiedy czujemy więcej energii. Wszystkie te stany mają prawo się w nas pojawić, a więc nie karz się za to, że zamiast robić coś konkretnego, to po prostu zajmujesz się czymś mniej ważnym.

Ręce pełne roboty

Ten punkt może wprowadzać zamieszanie, szczególnie w porównaniu do poprzedniego, ale ważne jest, aby mimo wszystko coś robić. Coś, co sprawia ci przyjemność i miło przy tym spędzasz czas. Wykonywanie obowiązków wymieszaj z momentem „dla siebie”, aby urozmaicić sobie dzień. Nie pozwól sobie jednak na to, że któryś dzień z rzędu unikasz obowiązków. W ten sposób tym bardziej tracisz energię.

Odszukaj hobby

Izolacja społeczna to idealny moment, aby poszukać dla siebie czegoś nowego. Być może skrywa się w tobie nieznany ci jeszcze talent i to jest czas, aby go odkryć? Może znajdziesz nowe zainteresowanie lub hobby, które doda pozytywnej energii do twojego życia? Nie rezygnuj z tego, co do tej pory dawało ci radość, ale czasami warto spróbować czegoś nowego, co może nas też wiele nauczyć.

Pójdź na spacer

Krótki spacer jest nam potrzebny i wręcz powinniśmy go wpisać w nasz plan dnia. Świeże powietrze i ruch działają pozytywnie na nasze zdrowie, a dodatkowo oczyszczamy swój umysł ze wszelkich zmartwień. Spacer jest bardzo odświeżającym zajęciem, które z pewnością doda nam więcej energii i siły.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img