Uczenie się miłości do siebie nie oznacza jedynie rzeczy, które musimy zaakceptować. Istnieją pewne elementy, na które możemy sobie pozwolić, aby zapomnieć. Odrzucamy wtedy ze swojego życia rzeczy, które trzymają nas w miejscu i uniemożliwiają dalszy rozwój.

Doskonałość

Takie coś jak doskonałość nie istnieje, a więc śmiało możesz o tym zapomnieć. Kiedy pragniemy być idealni, to nakładamy na siebie niesamowicie ogromną presję, która nie pozwala nam na rozwijanie samego siebie. Skupiamy się bardziej na tym, co zrobiliśmy źle, zamiast cieszyć się z małych sukcesów i radować się postępami.

 

Nadmierna pomoc

Brzmi to tragicznie, ale prawda jest taka, że jedna osoba nie jest w stanie jednocześnie pomóc wielu ludziom. Każdy posiada swoje limity i nawet jeśli mamy dobre intencje, to nie zawsze psychicznie jesteśmy w stanie to znieść. Zapomnij zatem o nadmiernej pomocy. Postaw siebie na pierwszym miejscu i pomagaj wtedy, kiedy czujesz, że masz na to wewnętrzną siłę.

 

Zaakceptowanie

Wszystko, co robisz, powinno być zgodne z twoimi przekonaniami i tym, co czujesz. Nie potrzebujesz akceptacji otoczenia i zgody na swoje działanie. Jeśli czujesz, że zbliżająca przyszłość w twoich oczach wygląda zupełnie inaczej niż oczekiwania innych, to dąż do tego. Ostatecznie bez względu na to, co zrobisz, to i tak znajdą się niezadowoleni ludzie, jako że nigdy nie da się uszczęśliwić wszystkich i zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie krytykował.

 

Akceptacja otoczenia również tyczy się znajomości. Każdy z nas posiada pewien obraz człowieka, którego pragnie mieć w swoim życiu, a więc oczywiste jest, że nie każdy będzie nas akceptował i musimy się z tym pogodzić. Ważne jest, aby skupić się na tych, którzy są już w naszym życiu i chcą w nim być.

 

Tłumaczenie się

Twoje decyzje, dopóki nie wpływają na innych, tak naprawdę nie wymagają żadnego wytłumaczenia. Nie masz obowiązku uzasadniać swojego działania. Dla większości osób powody i tak nie są istotne i będą patrzeć jedynie na rezultaty. Zapomnij zatem o tłumaczeniu się z tego, że żyjesz po swojemu.

 

Opinie innych

Czasami warto wysłuchać tego, co myślą o nas inni – o ile ich słowa nie mają na celu nas zranić, a faktycznie przedstawić ich punkt widzenia. Takie rozmowy potrafią pokazać nam pewne fakty, których nie dostrzegaliśmy. To pomaga nam się rozwijać. Zapomnij jednak o tym, aby całkowicie kierować się wszystkimi usłyszanymi opiniami innych. To, co ludzie o nas myślą, potrafi być motywujące, ale potrafi też podciąć nam skrzydła. Nie pozwól zatem na to, aby myśli innych były dla ciebie ciężarem, który trzyma cię w miejscu.

 

Ubieranie maski

Miłość do siebie nie polega na tym, aby całkowicie zmienić to, kim jesteś. Zapomnij zatem o udawaniu kogoś innego. Jesteś, kim jesteś i takim należy się zaakceptować – ze swoimi wadami i zaletami. Jeśli jednak nieustannie będziesz zakładać maski, to z czasem zaczniesz się w nich zatracać, co spowoduje, że twoje życie zacznie być nieszczęśliwe.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img