Ludzie zawsze byli oceniani przez innych. Ich decyzje są krytykowane przez otoczenie. Nie ważne jakie kroki wykona się w swoim życiu, to i tak spotka się to z negatywną opinią u pewnej części osób. Każdy odpowiada za swoje decyzje, a więc istnieją pewne rzeczy, z których nie musisz nikomu się tłumaczyć.

Nigdy się nie tłumacz. Przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą.

Czerpanie przyjemności z samotności

Fakt, że cenisz sobie samotność i spokój nie powinno podlegać krytyce. Wcale nie oznacza to, że taki człowiek jest introwertykiem, nietowarzyski i egoistyczny. Umiejętność czerpania przyjemności z własnego towarzystwa jest bardzo cenna. Dzięki temu można skupić się na własnych planach i marzeniach oraz na robieniu rzeczy, które się kocha.

Odżywianie się

Jesteś dorosłym człowiekiem, a więc doskonale wiesz, z czego chcesz, żeby składał się twój codzienny jadłospis. Każdy ma swoje własne upodobania kulinarne i każdy preferuje inne odżywianie się. Nie masz obowiązku się z tego tłumaczyć, ani podporządkowywać się dietom innych ludzi.

Kariera zawodowa

Zajmujesz się tym, co sprawia ci przyjemność i jest to powiązane z twoimi zainteresowaniami i planami na przyszłość. W tej kwestii nie należy się nikomu tłumaczyć, bo jest to indywidualna sprawa. Nikt nie powinien ci mówić, co tak naprawdę chcesz robić w życiu i co tak naprawdę czujesz.

Związek

Każdy ma inną wizję związku uczuciowego. Wspólne mieszkanie, dzieci, ślub i rodzaj ślubu jest kwestią indywidualną. To, że większość społeczeństwa żyje w związku, który toczy się pewnymi schematami niekoniecznie musi to oznaczać, że inne wizje są złe. Każdy ma prawo do bycia w związku na swoich zasadach. Jeśli obie strony godzą się na to, to dlaczego masz się z tego tłumaczyć?

Wygląd

Ważne jest, że dobrze czujesz się w swoim ciele. Bycie pulchnym, szczupłym czy umięśnionym jest twoją sprawą. Nie musisz się tłumaczyć nikomu dlaczego wolisz lub nie wolisz aktywność fizyczną. Pamiętaj, że jeśli ktoś wytyka ci wygląd twojego ciała, to prawdopodobnie sam nie jest zadowolony ze swojego.

Wiara

Twoje przekonania i wiara kreują twoje życie, a nie innych, a więc nigdy nie powinno podlegać to krytyce lub ocenie innych ludzi. Otwarci ludzie nigdy nie będą mieli problemu z tym, że w nic nie wierzysz lub twoja wiara różni się od innych.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img