Ghosting to często spotykane zachowanie w randkowaniu. Polega na nagłym i niezapowiedziany zerwaniu kontaktu z drugą osoba i zniknięciu bez śladu. Dowiedz się, dlaczego ludzie znikają w ten sposób i jak sobie poradzić, jeśli Cię to spotkało.

Czym jest ghosting?

Ghosting, czyli znikanie bez wieści niczym duch (ghost), to coraz bardziej popularne zjawisko, zwłaszcza wśród randkujących ze sobą osób. To danie drugiej osobie kosza, ale nie w tradycyjny sposób. Ten trend jest o wiele bardziej okrutny, a zarazem tchórzliwy. Na dodatek może wywołać sporo szkód u drugiej osoby.

Ghosting polega na nagłym i niezapowiedziany zerwaniu kontaktu z drugą osobą i zniknięciu bez śladu. Może wiązać się z zablokowaniem tej osoby na portalach randkowych, społecznościowych lub całkowitym zaprzestaniu kontaktowania się z nią w realnym świecie.

Jak to się odbywa?

Do pewnego czasu wszystko jest w porządku, wydawałoby się, że znajomość rozwija się w pożądanym kierunku. Aż w pewnym momencie druga osoba nagle znika: przestaje odbierać telefon, odpisywać na wiadomości, nie pojawia się na spotkaniach, nie ma czasu, stopniowo wygasza kontakt, aż w końcu całkowicie go urywa.

Zazwyczaj to zjawisko dotyczy relacji miłosnych i seksualnych, ale może mieć miejsce też w relacjach koleżeńskich, przyjacielskich, a nawet sąsiedzkich.

Dlaczego ludzie znikają bez śladu?

Osoby które stosują wobec innych ghosting, zazwyczaj nie potrafią odpowiednio komunikować się z innymi i mają problemy w funkcjonowaniu w relacjach międzyludzkich. Mogą mieć problemy z emocjami i wyrażaniem siebie.

Nie mają odwagi powiedzieć wprost tego co myślą, wyrażać swojego zdania i opinii. Brakuje im asertywności, nie potrafią się konfrontować ani rozwiązywać konfliktów. Boją się, czują nieswojo i wstydzą, na dodatek nie potrafią brać odpowiedzialności za swoje czyny.

Na dodatek uważają, że w ghostingu nie ma nic złego i to dobry sposób na zakończenie niechcianej relacji. Wydaje im się, że taka forma zakończenia znajomości jest bezproblemowa, szybka i łatwa…

Jak sobie poradzić po ghostingu?

Jeśli ktoś w taki sposób zniknął z naszego życia, jedynym wyjściem pozostaje pogodzenie się z tym faktem i przyjęcie tego do wiadomości. Nie rozpamiętujmy tego co się stało, nie obwiniajmy siebie i szukajmy w sobie winy. Tylko w ten sposób będziemy w stanie ruszyć dalej.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img