Jedna z najpopularniejszych prezenterek Ameryki, Oprah Winfrey w poruszających słowach skomentowała brutalną inwazję Rosji na Ukrainę. Wyraziła też podziw dla Polaków, którzy otworzyli swe serca przed uchodźcami z kraju ogarniętego wojną.

"Wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają"

Autorka i prowadząca talk-show The Oprah Winfrey Show, jest poruszona wielkim sercem Polaków i pomocą, jaką udzielają uchodźcom z Ukrainy.

W mediach społecznościowych opublikowała film, w którym odnosi się do sytuacji w Ukrainie. Mówi o fali uchodźców, którzy są zmuszeni opuścić swój kraj i szukać schronienia poza jego granicami. Prezenterka wyraziła także podziw dla otwartości i empatii Polaków!

Źródło:

Gwiazda Ameryki komentuje sytuację w Ukrainie

Jedna z najpopularniejszych prezenterek Ameryki w opublikowanym na Instagramie filmie, mówiła:

„Nie mogę przestać myśleć o strachu i wycieńczeniu, jakie muszą czuć ci, którzy uciekają, którzy śpią w bunkrach, którzy ukrywają się w swoich piwnicach.
O twarzach matek i dzieci, ojców żegnających się na dworcu, mężczyzn, którzy nigdy wcześniej nie mieli w ręku broni, ale zostają, aby bronić demokracji”.

Oprah Winfrey z podziwiem wypowiada się o Polakach

Dodała: „Czy słyszeliście o tym, jak wiele rodzin po drugiej stronie granicy w Polsce otworzyło swoje domy dla uchodźców z Ukrainy? Jak wyciągają dłoń do osób, których nawet nie znają, bo wiedzą, że to sąsiedzi i oni wszyscy są tacy jak my?”.

Ponad 1,5 miliona uchodźców w Polsce

Inwazja Rosji na Ukrainę nieprzerwanie trwa od 24 lutego, to już 16 doba agresji Putina. Z najnowszych danych polskiej Straży Granicznej wynika, że od początku wojny, do Polski dotarło już ponad 1,5 miliona uchodźców! Są to głównie kobiety, dzieci i starsze osoby.

Niesamowita postawa Polaków

Tysiące Polaków zaangażowało się pomoc dla obywateli Ukrainy. Jadą na granicę, przygotowują posiłki, organizują transport, zapewniają mieszkania, utrzymanie, pracę, pomoc medyczną, psychologiczną i prawną.

Wolontariusze pracują nieustannie i starają się pomóc każdemu, kto dociera do naszego kraju. Polacy otworzyli swe serca przed sąsiadami ze Wschodu i okazują niebywałą solidarność z Ukrainą!

DZ

Udostępnij:

Sklep